В Україні готуються ухвалити новий закон про мобілізацію: Хто може втратити відстрочку

В анонсованих змінах до законопроєкту про мобілізацію, які з’явилися на сайті Судово-юридичної газети, є інформація , що у разі ухвалення документу відстрочку від мобілізації втратить певна кількість чоловіків. На це звернув увагу адвокат Роман Сімутін у своєму youtube-каналі, передають Патріоти України.

Усиновителі

"В чинній редакції статті 23 закону "Про мобілізацію", а саме абзаці 9 відстрочка надавалася усиновителям. У поданому до парламенту законопроекті абзац також не чіпали. Але у змінах, які опубліковані в Мережі, ця категорія людей зникла. Уявіть парадоксальність ситуації - сім'я усиновила дитину-сироту, чоловіка забирають на фронт, і він, наприклад, гине. Тоді ким дитина залишається? Знову сиротою?", – каже Сімутін.

Дружини, які мають інвалідність

Адвокат стверджує, що з документу нібито прибрали абзац 11, згідно з яким надавалася відстрочка чоловікам, які мають дружин з-поміж осіб з інвалідністю, та залишили лише абзац 10, відповідно до якого відстрочка буде надаватися лише тим, хто здійснює постійний догляд.

"Поясню простіше: якщо у дружини друга група, тоді отримати висновок лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) складно, але можливо. А якщо третя – тоді шанс один на тисячу, фактично нульовий. Скажу більше – на сьогодні практика судів зводиться до того, що висновок ЛКК не дає", – каже юрист.

Підстави для відстрочки для догляду за людиною, яка потребує постійної опіки

"Тільки висновок МСЕК (медико-соціальної експертної комісії). І ТЦК це активно використовує, відмовляючи у відстрочці навіть зараз. А що ж буде після змін?", – розмірковує Сімутін.

Батьки

За словами адвоката, у чинній редакції документу відстрочка надається чоловікам, в яких батьки мають першу чи другу групу інвалідності за відсутності інших працездатних осіб, які за законом зобов'язані їх утримувати.

"Але, як я вже зазначив, абзац 11 прибирають повністю, і змінюють абзац 12, де відстрочка буде надаватися членам сім'ї першого ступеня спорідненості, не більше одної особи з інвалідністю першої чи другої групи, зайнятій постійним доглядом за нею, а також членів сім'ї другого ступеня спорідненості – не більше одного. Мало того, що знову ж таки виникають проблеми з отриманням висновку ЛКК", – зазначив адвокат.

Проте навіть у разі отримання висновку ЛКК ви не зможете оформити постійний догляд, якщо ваш дохід на кожного члена сім'ї буде перевищувати 2920 грн, додав Сімутін.

Все по закону! Українець через суд скасував свою мобілізацію: Стало відомо, як йому це вдалося

четвер, 3 квітень 2025, 9:55

Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...

Індексація пішла в "мінус": Чому після перерахунку виплати можуть зменшитися

четвер, 3 квітень 2025, 8:59

Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...