У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих у разі, якщо ті самовільно залишають місця дислокації або не виконують наказів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки. Проект закону з'явився на сайті парламенту, передають Патріоти України.
За чинним законодавством, у командирів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки є право застосовувати зброю проти порушників статуту, "не призводячи до смерті військовослужбовця". У новій версії цей рядок хочуть прибрати.
Кримінальними правопорушеннями за умов воєнного стану, бойової обстановки вважаються: непокора, опір чи загроза командиру, застосування насильства, дезертирство.
"Законопроєкт визначає законодавчу основу для реалізації можливостей припиняти кримінальне правопорушення, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з непокорою, опором або загрозою начальнику, застосуванням насильства, самовільним залишенням бойових позицій та певних місць дислокації військових частин (підрозділів) в умовах воєнного стану або бойової обстановки, з метою затримання такого військовослужбовця", - зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці.
Авторами документа є нардепи "Слуги народу" Мар’яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.
Профільний комітет рекомендував прийняти законопроект за основу та загалом, але з уточненням, щоб застосування зброї командирами на заподіяння смерті застосовувалося лише в тому випадку, якщо існує реальна загроза життю командира або його підлеглих.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...