У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих у разі, якщо ті самовільно залишають місця дислокації або не виконують наказів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки. Проект закону з'явився на сайті парламенту, передають Патріоти України.
За чинним законодавством, у командирів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки є право застосовувати зброю проти порушників статуту, "не призводячи до смерті військовослужбовця". У новій версії цей рядок хочуть прибрати.
Кримінальними правопорушеннями за умов воєнного стану, бойової обстановки вважаються: непокора, опір чи загроза командиру, застосування насильства, дезертирство.
"Законопроєкт визначає законодавчу основу для реалізації можливостей припиняти кримінальне правопорушення, що підпадає під ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з непокорою, опором або загрозою начальнику, застосуванням насильства, самовільним залишенням бойових позицій та певних місць дислокації військових частин (підрозділів) в умовах воєнного стану або бойової обстановки, з метою затримання такого військовослужбовця", - зазначають автори законопроекту у пояснювальній записці.
Авторами документа є нардепи "Слуги народу" Мар’яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.
Профільний комітет рекомендував прийняти законопроект за основу та загалом, але з уточненням, щоб застосування зброї командирами на заподіяння смерті застосовувалося лише в тому випадку, якщо існує реальна загроза життю командира або його підлеглих.
Майже половина опитаних німців більше не хочуть підтримувати Україну зброєю та грошима, свідчать результати опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки Insa для t-online, передають Патріоти України. Зокрема, 46% німців хочуть, щоб ...
З 1 квітня в Україні проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня відпрацювали два роки або які відпрацювали менше ніж два роки, але після призначення пенсії або її попереднього перерахунку вже минуло 24 місяці, пише На...