Багато українських працівників, зайнятих у ключових галузях економіки, вже отримали бронь від мобілізації. При цьому одна важлива галузь поки що залишилася практично не охопленою бронюванням. В уряді обіцяють вирішити це питання найближчим часом, передають Патріоти України.
Йдеться про працівників IT-галузі, які відіграють велику роль в економіці країни, проте поки що практично не підпадають під бронювання від мобілізації.
Це питання уряд має намір вирішити найближчим часом, заявив, виступаючи на IT Ukraine Legal Conference, директор департаменту економіки безпеки та оборони Мінекономіки Сергій Сметанко.
За словами урядовця, в Кабміні вже працюють над цим. Зокрема, у Мінекономіки готують законодавчі зміни у систему бронювання працівників. Тепер туди увійдуть також підприємці та гіг-фахівці, які працюють в IT-індустрії
Досі гіг-фахівці, які співпрацюють з IT-компаніями за тимчасовими договорами, не були охоплені процесом бронювання від мобілізації. Однак тепер влада розробить нові підходи, які дозволять одержувати звільнення від призову і для них.
"Знаємо, що є і гіг-фахівці. На жаль, зараз усі вони випали із системи. У законі чітко написано, що можуть бронюватися лише підприємства, установи та організації. Ми працюємо над цим питанням, думаємо про відповідні зміни закону", - пояснив Сметанко.
Минулого року IT-компанії вже намагалися бронювати своїх фахівців, проте процес не пішов через недосконалість у законі. Однак невдовзі все буде по-іншому, пообіцяв чиновник.
Втім, не відомо, чи це втішить самих гіг-фахівців, оскільки досі завдяки своєму напівлегальному становищу вони могли перебувати в будь-якій точці країни і фактично залишалися недосяжними для військкоматів. А тепер вони будуть зобов'язані легалізувати місце свого перебування.
Солістка гурту "Лісапетний батальйон" Наталія Фаліон розповіла про горе в колективі, передають Патріоти України. 19 січня Наталія на своїй Facebook-сторінці повідомила про смерть однієї з учасниць гурту Манастирської Олександри. Жінка свого часу виступ...
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...