В Україні продовжили термін дії відстрочок для заброньованих: Названо нову граничну дату

Нещодавно Верховна Рада підтримала продовження терміну проходження ВЛК громадянами віком від 25 до 60 років, які раніше були визнані «обмежено придатними» до військової служби — до 5 червня, адже до 4 лютого, яке було раніше крайнім терміном, багато хто з військовозобов'язаних не встиг пройти медкомісію, передають Патріоти України.

Своєю чергою Кабінет міністрів продовжив ще один важливий для військовозобов'язаних термін. Йдеться про 28 лютого — до цієї дати керівники компаній мали підтвердити відповідність підприємства вимогам критичності та перезабронювати співробітників. Втім, як повідомляють в Мінекономіки, тим, хто не встигає, дозволили зробити це до 31 березня. До цієї дати бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними.

А керівники підприємств, які оновили статус критичності, можуть бронювати працівників до 1 квітня без 72-годинної обробки даних, що значно прискорює процес.

Наразі заявку на бронювання працівників подають лише через полртал «Дія» — процес відбувається повністю в електронному форматі. В Мінекономіки нагадують: якщо працівник уже був заброньований, перед поданням нової заявки попереднє бронювання необхідно анулювати.

Як подати заяву на бронювання працівників через «Дію»:

  • Авторизуватися на порталі «Дія»;
  • Обрати послугу «Бронювання працівників» та натиснути «Подати заяву»;
  • Внести необхідні дані працівників;
  • Підтвердити рівень їхньої заробітної плати;
  • Перевірити заявку та підписати її (це має зробити керівник підприємства або уповноважений підписант);
  • Очікувати результату — повідомлення про розгляд заявки надійде на електронну пошту та портал «Дія».

«Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності — до 1 року», — зазначають в міністерстві.

Статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, два з яких є обов'язковими:

  • середня зарплата працівників не менше 20 000 грн;
  • відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.

Третій критерій підприємство може обрати один з таких:

  • сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (еквівалент у гривнях);
  • валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів);
  • стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
  • важливе значення для окремої галузі економіки чи територіальної громади (критерії визначаються відповідними державними органами, ОВА);
  • статус резидента «Дія.City»;
  • постачання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.

Серед пухнастиків теж є психопати та шизофреніки?: Науковці розповіли, як дізнатися, що ваш кіт... божевільний

четвер, 15 травень 2025, 14:22

Британські вчені розробили опитувальник, який дасть змогу власникам тварин отримати деяке уявлення про те, де їхній улюбленець перебуває в так званій триархічній моделі психопатії. Про це пише Science Alert, передають Патріоти України. Згадана модель п...

На Sotheby's рідкісний діамант пішов з молотка за $21,5 млн: Як виглядає дорогоцінний камінь, за котрий на аукціоні розгорнулись шалені торги (фото)

четвер, 15 травень 2025, 13:42

На аукціоні Sotheby's відбулись напружені торги за блакитний діамант вагою у 10,3 карата (один карат становить 200 міліграм.- ред.). Камінь знайшли в шахтах Куллінан у Південно-Африканській Республіці (ПАР), передають Патріоти України з посиланням на F...