В Україні розпочався весняний призов до ЗСУ: Кого візьмуть до армії та хто має право на відстрочку

В Україні здійснюється не лише мобілізація, пов'язана з російською агресією, а й щорічний призов до армії. Весняний розпочався 1 квітня та триватиме до червня 2022 року, передають Патріоти України.

Згідно з указом президента, осінній призов розпочнеться у жовтні і закінчиться у грудні 2022 року. Призову на строкову службу підлягають громадяни України, придатні для цього за станом здоров'я, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років та не старше 27 років, які не мають права на відстрочку.

Відповідно до законодавства, строковики залучають насамперед до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасів та на посади, пов'язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації, а не до участі у бойових діях. В умовах широкомасштабного вторгнення росії особливості призову на строкову службу визначаються також законодавчими актами військового становища.

За законом відстрочку надають, зокрема, тим, у кого батьки або один з них непрацездатний, батьку трьох і більше маленьких дітей або дитини з інвалідністю. Відстрочення від призову на строкову військову службу може надаватися студентам на період навчання, а також аспірантам, інтернам чи докторантам.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...