В Україні пропонують збільшити штрафи за публічне прослуховування російської музики до 5100-25500 гривень, поклавши відповідальність на керівників закладів торгівлі, харчування та сфери послуг. Законопроєкт наразі перебуває на розгляді в комітеті Верховної Ради, а штраф становить поки 70 гривень, передають Патріоти України.
OBOZ.UA розібрався, які штрафи можуть отримати українці за прослуховування музики окупанта. Про це йдеться в законопроєкті №9547, що передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Законопроєкт пропонує значне підвищення штрафів за прослуховування російської музики у громадських місцях. Зокрема, штрафи можуть зрости до 5100-25500 гривень замість поточних 70 гривень.
Законопроєкт передбачає, що відповідальність за звучання російської музики у громадських місцях нестимуть керівники закладів торгівлі, харчування та сфери послуг. Це означає, що штрафуватимуть саме їх, а не окремих громадян. Відповідно до законопроєкту, штрафи за порушення становитимуть:
Законопроєктом також передбачені підстави для накладення штрафу. Вони будуть такі:
У пояснювальній записці до законопроєкту, ініційованого 16 депутатами та підтриманого мовним омбудсманом Тарасом Кременем, зазначено, що нинішні штрафи не є справедливими. Наведеноприклад інциденту у селі Погреби на Київщині у 2023 році, коли відвідувачка закладу зробила зауваження щодо російської музики в караоке і її за це виштовхали з приміщення.
Поліція склала протокол, який передбачав штраф для закладу від 17 до 170 грн. Це показує, що існуючі штрафи не є достатніми для запобігання порушенням. Законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді у серпні 2023 року і наразі перебуває на розгляді в комітеті. Поки що невідомо, чи буде він винесений на голосування в сесійну залу.
“Семмі Бассо не стало, раптово, після святкування дня в оточенні прихильності тих, хто його любив. Ми глибоко вдячні за честь розділити з ним частину нашої подорожі. Він навчив нас тому, що хоча життєві перешкоди іноді здаються нездоланними, варто прож...
57-річному американцю Сонні Грему з Джорджії пересадили серце 33-річного самогубці Террі Коттла. Після важкої трансплантації життя чоловіка почала поступово змінюватися, зрештою — він помітив, що повторює долю донора. Про історію, що трапилася у 1995 р...