Бережіться! В Україні у дитини вперше зафіксовано нетиповий запальний синдром через COVID-19

Шестирічна дівчинка поскаржилася батькам на болі в животі. Крім того, у дитини піднялася температура і набрякли руки і ноги. Після консультацій з кількома лікарями у неї запідозрили рідкісну хворобу - синдром Кавасакі, передають Патріоти України.

Цікаво, що дівчинка не належить до тих, хто в групі ризику цього захворювання. Через тиждень після перших симптомів вона потрапила в реанімацію в Західноукраїнський дитячий медцентр. Її стан був критичним.

За словами медиків, у дівчинки були висипання на кистях і ногах, також були ознаки серцево-судинної недостатності. Її хвороба розвивалася нетипово, оскільки синдром Кавасакі вражає дітей до п'яти років.

Медики дізналися у батьків, що за місяць до появи цих синдромів вона хворіла ГРВІ. Тоді ПЛР-тест на коронавірус їй не робили. Але імуноферментний аналіз виявив антитіла до коронавірусної інфекції.

За словами імунологів, під час пандемії медики з різних країн виявляли у дітей кавасакіподібні захворювання з нетиповими синдромами.

У дівчинки діагностували педіатричний мультисистемний запальний синдром. При цьому медики кажуть, що про цей синдромі вони дізналися тільки з іноземних джерел, оскільки в Україні такі випадки ще не були описані.

У реанімації маленька пацієнтка провела тиждень. При цьому перші три дні були найважчими через ступінь серцево-судинної недостатності. Також у неї впав тиск, і вона відчувала себе дуже слабкою.

Але через тиждень її перевели до відділення педіатрії. 4 серпня її виписали з лікарні, але місяць лікарі проводитимуть контрольні обстеження, щоб виключити можливі ускладнення з боку серцево-судинної системи.

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...

Анти-антибіотик: Вчені знайшли новий диво-препарат

субота, 5 грудень 2020, 0:21

Поступово список дієвих антибіотиків скорочується, і на горизонті знову може нагадати про себе "темна епоха медицини". Відкриття антибіотиків стало одним з найважливіших досягнень людства за ХХ століття, проте десятки років надмірного застосування прив...