Український стартап Releaf Paper, що виробляє паперові вироби з опалого листя, інвестує 500 000 євро у проєкт сировинного виробництва в Україні. Про це в інтерв’ю Mind розповів співзасновник та CEO Releaf Paper Олександр Соболенко.
«Починаючи з другого півріччя, наша компанія має намір розпочати реалізацію проекту з виробництва сировини в Україні, яка перероблятиме зелені відходи для виробництва наповнювача для паперу. Це унікальне ноу-хау є основною ідеєю Releaf Paper, і на цей момент в Україні відсутній аналогічний вид виробництва», – сказав він.
Соболенко наголосив, що попри на воєнний стан спостерігається значний інтерес іноземних інвесторів до української складової проєкту. «Тому в нас є всі передумови для того, щоб реалізувати перший етап такого виробництва до кінця поточного року», – пояснив Соболенко.
СЕО компанії повідомив, що, коли компанія вирішить у подальшому розширити формат установки до повноцінної целюлозної фабрики, інвестиції зростуть до 5 млн євро, а потужність переробки зелених відходів збільшиться до 25 тис. тонн щороку.
У компанії також повідомили про намір розширити свою присутність на українському ринку.
«Ми почнемо з категорії пакування – картонних коробок, обгорткового паперу та паперових пакетів, а для екоентузіастів ми приготували блокноти. Всі продукти будуть виготовлятися з українського листя, зібраного муніципальними службами в містах, яке ми перетворимо в наш матеріал Releaf Paper на місцевих українських підрядних підприємствах. На цьому етапі наші інвестиції будуть направлені на маркетинг і персонал»,– пояснив Соболенко.
Releaf Paper заявила, що зараз веде перемовини з низкою торгових майданчиків.
«Ми обрали бізнес-модель e-Commerce – наші продукти будуть доступні клієнтам через замовлення з нашого інтернет-магазину. Окрім того, ми ведемо перемовини з низкою торгових онлайн-майданчиків, через які теж буде реалізовуватися наша продукція, збільшуючи охоплення», – пояснив CEO компанії.
Щодо дистриб’юторів, додали в Releaf Paper, то компанія не робить на цьому акцент. «Наш попередній досвід спілкування з ними показав їх неготовність до просування інноваційних екологічних продуктів, так як це потребує певних навичок і ресурсів», – зазначив Соболенко.
Окрім того, компанія розраховує на український великий і середній ритейл, для роботи з яким сформований В2В-відділ. «Хорошим сигналом є те, що деякі представники великих компаній уже вийшли з нами на контакт ще за кілька місяців до офіційного анонсу», – додали в компанії.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...