В Україні вже з наступного року заборонять ртутні термометри. Крім термометрів, також потраплять під заборону й інші прилади, що містять ртуть: деякі види люмінесцентних ламп, барометри, деякі батарейки і навіть дещо з косметики. Про це повідомив колишній депутат Київради Костянтин Яловий, передають Патріоти України.
Відмова від ртутних приладів та інших засобів, що містять ртуть, містяться у законопроекті №0199, який було ухвалено Верховною Радою наприкінці травня. Зараз цей законопроект очікує на підпис президента і, ймовірно, буде підписаний.
Таким чином, Україна приєднається до Мінаматської конвенції, яка обмежує видобуток та використання ртуті. При цьому з обігу будуть виведені тільки побутові ртутні прилади. В оборонній промисловості деякі прилади, що містять ртуть, все ж таки залишаться. Для них законом зроблено винятки.
"У прийнятому Україною законі є кілька винятків – вони стосуються переважно оборонної промисловості, а також приладів, які не мають альтернативи", – зазначив Яловий.
Ртуть - дуже токсичний рідкий метал, який накопичується в організмі людини і може призвести до смерті. Вдихання парів ртуті призводить до ураження центральної та периферичної нервової системи, а також до ураження нирок та інших внутрішніх органів. Крім того, контакт вагітної жінки із ртуттю може призвести до розвитку тяжких аномалій у плоду. Тому вже багато країн приєдналися до Мінаматської конвенції для того, щоби скоротити використання цього небезпечного металу.
Костянтин Яловий також нагадав про техногенну аварію, що сталася на київському заводі "Радикал". Там було демонтовано один із корпусів, в якому також було знищено резервуари із залишками ртуті. Таким чином, у повітря потрапили ртутні пари, які потім забруднили 4 гектари території навколо цього підприємства.
Єдиний мінус у всіх цих заборонах – в тому, що українцям доведеться звикати до нових засобів вимірювання температури, адже ртутні термометри відійдуть у минуле.
"З іншого боку – це позбавить мільйони українських сімей від звичного нам ртутного термометра. Які альтернативи – електронний чи інфрачервоний термометри", – перелічив варіанти екс-депутат Київради
Вибивання килимів на снігу було звичним зимовим заняттям для багатьох сімей у радянські часи. Цей метод вважався ефективним способом очищення килимів від пилу та бруду. Однак з часом ставлення до цієї традиції змінилося. У минулому, коли побутова хімія...
Композитна металева піна (CMF) нарешті готова до виробництва після багатьох років інтенсивних випробувань(CMF). Цей матеріал не схожий ні на що створене досі. Примітно, що CMF поєднує в собі міцність сталі з легкістю алюмінію і є стійким до балістичних...