Україні заборонять переводити людей із медичною освітою до піхоти. Для цього на період воєнного стану розроблять додаткову нормативно-правову базу, передають Патріоти України з посиланням на відповідний указ №817/2024 президента України Володимира Зеленського.
Глава держави ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, згідно з яким Кабінету міністрів дали низку доручень.
Зокрема, уряд має розробити додаткове нормативно-правове врегулювання "встановлення на період дії воєнного стану заборони на призначення осіб з медосвітою на посади військової служби, які безпосередньо не пов'язані із медичною практикою (службою)".
Такі правила не стосуватимуться випадків, коли призначення відбувається за власним бажанням людини.
Також український уряд має опрацювати за місяць питання щодо можливого перегляду умов механізму бронювання військовозобов'язаних медпрацівників, фахівців з реабілітації та інших працівників сфери охорони здоров'я.
Зокрема, це стосується зняття обмежень щодо кількості військовозобов'язаних працівників закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності.
Також обласні держадміністрації хочуть зобов'язати узгоджувати з органами виконавчої влади критерії, за якими вони визначають підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань у особливий період.
Нагадаємо, раніше кілька українських нардепів написали про те, що військових медиків почали переводити до піхоти. Зокрема, за словами нардепа Анни Скороход, її знайомого реабілітолога "перевели на посаду стрілка" і він фактично перестав виконувати свої функції медика.
У відповідь на такі заяви у Генштабі ЗСУ запевнили, що медиків переводять до стабілізаційних пунктів бригад, які перебувають у районі ведення бойових дій.
В Кабміні пообіцяли не тільки «дотягувати» рівень пенсії до більш-менш пристойного рівня, але й допомогти частині пенсіонерів, дозволивши їм не сплачувати комунальні послуги. Про цей йдеться, зокрема, в постанові Кабінету Міністрів України «Про затверд...
Головним стримуючим фактором в заміні дизельних автобусів на вулицях українських міст, як і обсягів виробництва, стане ціна екологічного аналога Мальви з двигуном ВЗ. Корпорація Еталон презентувала свій перший електробус Мальва-Електро. Наразі він прой...