В Україні запроваджено нові правила бронювання фахівців від мобілізації. Однак через неузгодженість у деяких законах та відсутність чітких термінів розгляду заяв багато компаній не змогли за новими правилами забронювати жодного співробітника. Про це стало відомо з інформації асоціації IT Ukraine, передають Патріоти України.
З того часу, як набули чинності нові правила бронювання фахівців, IT-компанії не змогли забронювати від мобілізації жодного свого працівника, каже виконавчий директор IT Ukraine Костянтин Васюк. По суті процес бронювання фахівців зупинився, каже керівник асоціації. Одна з головних причин гальмування – неузгодженість у законах.
"Перше проблемне питання – питання повноважень, якими наділені державні органи згідно з новою процедурою. Тобто вони не завжди відповідають повноваженням, які закріплені у профільних законах", – каже Костянтин Васюк.
Друга, не менш важлива причина – відсутність законодавчо закріплених строків розгляду заявок. Через це заявки про бронювання фахівців можуть пролежати у чиновників "під сукном" не один місяць. За цей час можуть призвати та відправити на фронт не одного ключового працівника, без якого компанія не зможе працювати на повну силу.
Є ще один фактор, який потужно гальмує процес – неузгодженість між держорганами, які відповідають за бронювання працівників. Через це компаніям часто відмовляють у просуванні заявки на бронювання не на початковому етапі, а вже посередині шляху.
"Якщо, наприклад, компанія отримує відмову на будь-якому етапі, то вся процедура починається спочатку. Таким чином бізнес втрачає цінний час", - зазначив виконавчий директор асоціації.
Є також чимало питань щодо виїзду спеціалістів IT-компанії на нетривалі терміни за кордон. Компаніям такого профілю, які зараз орієнтовані здебільшого на закордонного замовника, життєво важливо підтримувати закордонні контакти. Через відсутність таких контактів вони вже втратили чимало замовлень. І ще втратять, якщо це питання не буде врегульоване. А це – і скорочення робочих місць, і скорочення надходжень до бюджету.
При цьому Костянтин Васюк зазначив, що з боку влади є готовність йти на узгодження позицій та вироблення спільних рішень із бізнесом. У свою чергу фахівці IT, які кровно зацікавлені в бронюванні, також не сидять склавши руки. Вони розробили дорожню карту бронювання співробітників, яка полегшить процес не лише IT-компаніям, а й іншим підприємствам. Асоціація також запустила сервіс юридичної підтримки Bron' Legal Support, який допоможе виявити вузькі місця в процесі бронювання
До програми річних контрактів 18-24, за якими люди, що не підлягають мобілізації за віком, можуть долучитися до ЗСУ, планують додати нові посади. Вони стосуватимуться піхоти та будуть ризикованими. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Ла...
На конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році. Зокрема, серед них опинився і колишній футболіст збірної Росії Олексій Бугаєв, якого ЗСУ ліквідували на війні в Україні. Про це повідомля...