В умовах нульової гравітації: Мозок космонавтів наповнюється рідиною поза межами Землі

Згідно з нещодавнім дослідженням неврологів, мізки космонавтів збільшуються через те, що в них переходить більше рідини з організму.

Довгі космічні польоти викликають розширення мозку в космонавтів через рідини, яка потрапляє в їхні голови за відсутності гравітації, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Група європейських неврологів провела дослідження, згідно з яким шлуночки головного мозку 11-ти космонавтів, які повернулися на Землю, були збільшені на 11%. Навіть після 7 місяців з моменту їх повернення з космосу, порожнини головного мозку були на 6% більше від їх нормального розміру.

Вчені припускають, що збільшення мізків космонавтів через надмірну кількість рідини, яка потрапляє туди під час польотів в невагомості, могло привести до погіршення зору.

"Нам потрібно по-справжньому перевірити мозок, перевірити зорову систему, перевірити когнітивні функції, тому що ми не знаємо, який вплив це справляє, і перевірити людей, які провели різні періоди в космосі, щоб дізнатися, чи продовжує цей ефект розвиватися", – розповіла нейробіолог Університету Антверпена Анжеліка Ван Омберген.

Хіти тижня. Кадри Авакова: У Дніпрі скандальний топ-чиновник Нацполіції влаштував потрійну ДТП та втік (фотофакти)

вівторок, 20 серпень 2019, 1:00

17 серпня в Дніпрі помічник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області скоїв зіткнення з двома автомобілями, після чого втік з місця аварії. Про це в Facebook повідомив депутат Запорізької обласної ради Ярослав Гришин, з...

Фтор - це не отрута: Стоматолог зруйнував міфи про зубну пасту

вівторок, 20 серпень 2019, 0:30

Піна ніяк не впливає на очищувальні властивості зубної пасти, хоча багато людей продовжують у це вірити. На що тільки не підуть виробники продукції, щоб зробити її конкурентоспроможною. До прикладу, на зубних пастах часто пише, що вони відбілюють зуби,...