В умовах нульової гравітації: Мозок космонавтів наповнюється рідиною поза межами Землі

Згідно з нещодавнім дослідженням неврологів, мізки космонавтів збільшуються через те, що в них переходить більше рідини з організму.

Довгі космічні польоти викликають розширення мозку в космонавтів через рідини, яка потрапляє в їхні голови за відсутності гравітації, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Група європейських неврологів провела дослідження, згідно з яким шлуночки головного мозку 11-ти космонавтів, які повернулися на Землю, були збільшені на 11%. Навіть після 7 місяців з моменту їх повернення з космосу, порожнини головного мозку були на 6% більше від їх нормального розміру.

Вчені припускають, що збільшення мізків космонавтів через надмірну кількість рідини, яка потрапляє туди під час польотів в невагомості, могло привести до погіршення зору.

"Нам потрібно по-справжньому перевірити мозок, перевірити зорову систему, перевірити когнітивні функції, тому що ми не знаємо, який вплив це справляє, і перевірити людей, які провели різні періоди в космосі, щоб дізнатися, чи продовжує цей ефект розвиватися", – розповіла нейробіолог Університету Антверпена Анжеліка Ван Омберген.

Не встигають рятувати: У Росії почалося коронавірусне "пекло" на нафтогазових родовищах

понеділок, 25 травень 2020, 10:06

За даними місцевих журналістів, на робочих з нафтогазових родовищ і виробництв на Ямалі припадає 70% підтверджених випадків зараження COVID-19. Місцева адміністрація повідомила, що підприємства Нового Уренгоя подали в Росспоживнагляд 32 заявки на створ...

"Вибачте, в Ізраїлі війна 70 років йде": Притула розповів, що заважає Україні розбагатіти (відео)

понеділок, 25 травень 2020, 9:43

Шоумен, член партії "Голос" Сергій Притула заявив, що найбільша проблема для іноземних інвестицій в Україну - це неспроможність судової системи. Таку думку він висловив в інтерв'ю "Радіо Свобода", передають Патріоти України. За його словами, Україна мо...