Довгі космічні польоти викликають розширення мозку в космонавтів через рідини, яка потрапляє в їхні голови за відсутності гравітації, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Група європейських неврологів провела дослідження, згідно з яким шлуночки головного мозку 11-ти космонавтів, які повернулися на Землю, були збільшені на 11%. Навіть після 7 місяців з моменту їх повернення з космосу, порожнини головного мозку були на 6% більше від їх нормального розміру.
Вчені припускають, що збільшення мізків космонавтів через надмірну кількість рідини, яка потрапляє туди під час польотів в невагомості, могло привести до погіршення зору.
"Нам потрібно по-справжньому перевірити мозок, перевірити зорову систему, перевірити когнітивні функції, тому що ми не знаємо, який вплив це справляє, і перевірити людей, які провели різні періоди в космосі, щоб дізнатися, чи продовжує цей ефект розвиватися", – розповіла нейробіолог Університету Антверпена Анжеліка Ван Омберген.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...