В умовах нульової гравітації: Мозок космонавтів наповнюється рідиною поза межами Землі

Згідно з нещодавнім дослідженням неврологів, мізки космонавтів збільшуються через те, що в них переходить більше рідини з організму.

Довгі космічні польоти викликають розширення мозку в космонавтів через рідини, яка потрапляє в їхні голови за відсутності гравітації, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Група європейських неврологів провела дослідження, згідно з яким шлуночки головного мозку 11-ти космонавтів, які повернулися на Землю, були збільшені на 11%. Навіть після 7 місяців з моменту їх повернення з космосу, порожнини головного мозку були на 6% більше від їх нормального розміру.

Вчені припускають, що збільшення мізків космонавтів через надмірну кількість рідини, яка потрапляє туди під час польотів в невагомості, могло привести до погіршення зору.

"Нам потрібно по-справжньому перевірити мозок, перевірити зорову систему, перевірити когнітивні функції, тому що ми не знаємо, який вплив це справляє, і перевірити людей, які провели різні періоди в космосі, щоб дізнатися, чи продовжує цей ефект розвиватися", – розповіла нейробіолог Університету Антверпена Анжеліка Ван Омберген.

Хіти тижня. "Вся надія на Чейна та Стокса": Російський журналіст озвучив прогноз розпаду РФ

понеділок, 17 червень 2019, 4:00

Все, що відбувається в Росії в останні сто з гаком років – це розпад Російської імперії, який ще не закінчився. Правління Володимира Путіна в Росії може бути довічним; після нього держава Росія зникне в її сьогоднішніх кордонах. Такий прогноз висловив ...

Хіти тижня. Як добре знаєте українську? Дзиґлик, шарітися, галунка... - тест

понеділок, 17 червень 2019, 1:00

24 травня українці відзначали День слов’янської писемності і культури. Наша мова надзвичайно багата та різноманітна. Зануримося в неї разом, - передають Патріоти України з посиланням на Факти ICTV.