В усьому винні... "трьохтисячниці": Історик розповів, чому в СРСР був дефіцит молока і молочних продуктів

Історик і журналіст Павло Бондаренко пише у себе в Facebook, що в СРСР був дефіцит молока і молочних продуктів, тому, що в СРСР були «трьохтисячниці», повідомляють Патріоти України.

Ті, хто радянські часи не застав, не розуміють, що це таке - «трьохтисячниця», а тоді це були знамениті люди. Доярки, які правдами і неправдами змогли за рік видавити з вимені своїх корів три і більше тонни молока. Їх нагороджували орденами і перехідними червоними прапорами. Їх знімали для всесоюзної інформаційної програми «Час». Їх призначали депутатами Верховної Ради СРСР, возили на зльоти ударників і в Москву - «на Леніна подивитися». Вони були гордістю трудових колективів. Кожен колгосп і радгосп прагнув обзавестися своєю дояркою-ударницею.

Павло Бондаренко зазначає, правда, було одне «але». Якщо приватна корова за рік давала три тисячі кіло молока, господарі забивали її на м'ясо. Тому, що «паразітка тільки жере, а молока не дає». Три тисячі - це мізер, на кшталт показнику хорошої кози. Але в радянських колгоспах і радгоспах чомусь сакральні «три тисячі» були рекордом, за які орден Трудового Червоного Прапора давали. А за п'ять тисяч давали орден Леніна. За 7 тисяч - що в СРСР було вже зовсім фантастичною цифрою - привласнювали звання Героя Соціалістичної праці з врученням медалі «Серп і Молот» і ордена Леніна. Але часто-густо «трьохтисячниці», а тим більше «тисячниці» і «семитисячниці» були штучними. Липовими. Для того, щоб призначена в передовиці доярка досягла такого «космічного» результату, їй в групу найпродуктивніших корів з усього колгоспного стада збирали. Ну, і трохи приписували до реальних показників.
Історик зазначає, за офіційною статистикою середній удій в США на одну корову в 1990 році був вище, ніж в СРСР на 61%. Але це за офіційною. Американці рахували чесно, а радянська статистика була своєрідною. Вона на приписках трималася. «Голландські фермери легко отримують по 10-12 тисяч кілограмів молока з корови за рік. Але при цьому за статистикою середня продуктивність там - «всього лише» 7,5 тисячі кілограмів. Чому? У Голландії (в США, Німеччині, Данії та т. ін.) штучно знижують надої. Навіщо? Підраховано і науково доведено, що саме така продуктивність оптимальна для успішного ведення господарства: немає перевитрати кормів і виснажливих для організмів тварин навантажень в період роздоювання. Але навіть і за 7,5 тонн надою ніхто на "загниваючому Заході" не нагороджує фермерів прапорами. Там інші стимули для роботи, ніж були в радянських колгоспах», - написав історик.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...