двокатка Віра Проніна пояснила, які правила слід знати військовослужбовцям, щоб отримати лікування в приватних медзакладах, передають Патріоти України.
– Військові можуть звернутися до державних або комунальних закладів охорони здоров’я (“цивільних лікарень”) і лікуватися за кошти держави, але за екстрених випадків, коли є загроза життю та здоров’ю, – каже Віра Проніна.
За словами адвоката, сюди належить і виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. У цьому разі після надходження військовослужбовця до закладу охорони здоров’я (“цивільної лікарні”) обов’язково слід:
У разі відсутності можливості повідомити безпосереднього командира, таке звернення необхідно зробити до найближчого ТЦК і СП, у якому обов’язково слід отримати відмітку або Військову службу правопорядку ЗСУ (ВСП ЗСУ), які мають передати всю інформацію до військової частини.
– Якщо за місцем служби відсутні військово-медичні заклади охорони здоров’я або відповідні спеціалізовані відділення, спеціальне медобладнання, військовий отримує направлення від начальника медслужби за підписом командира військової частини, – каже юрист.
Як пояснила адвокатка, лікування в приватній клініці можливе після узгодження з командиром військової частини та за умови, що послуги буде надано безоплатно, за кошти охорони здоров’я, у межах Програми медичних гарантій НСЗУ або оплачено особисто військовим. Про це слід уточнювати безпосередньо в закладі охорони здоров’я.
Від приватного закладу необхідно отримати гарантійний лист-зобов’язання щодо безоплатного надання послуг із підтвердженням, що під час лікування заклад розміщуватиме, забезпечуватиме харчування та санітарно-гігієнічні потреби.
– Необхідно подати рапорт на командира в/ч особисто або через мобільний застосунок Армія+, де чітко описати суть питання та обставини, – зазначає юрист.
До рапорту, як письмового, так і такого, що подається через Армія+, необхідно додати гарантійний лист від приватного медзакладу.
– Якщо послуги оплачуються військовим самостійно, то він надає особисте зобов’язання. Рапорт має бути погоджений начальником медслужби військової частини та отримано направлення на стаціонарне лікування до приватного закладу за підписом командира в/ч, – каже Проніна.
Медичний заклад має надати такі документи:
Військова частина має надати:
З документами необхідно прибути до військової частини самостійно або з супроводжувальною особою (якщо її направили з в/ч).
– У разі, якщо військово-лікарська комісія ухвалила рішення щодо відпустки для лікування, або визнала військового непридатним до військової служби, фізично прибувати до військової частини з документами для оформлення відпускного квитка або для звільнення зі служби немає потреби, – зазначає юрист.
Документи можуть надсилатися засобами електронного документообігу Міноборони.
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...