Відстрочка від мобілізації дозволяє громадянам України призовного віку відстрочити призов у відповідності до чинного законодавства. Перелік підстав для отримання відстрочки визначений законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", передають Патріоти України.
За наявності документально підтверджених підстав для оформлення відстрочки військовозобов'язаний може подати в ТЦК відповідну заяву. Як направити цей документ до військкомату, читайте в матеріалі OBOZ.UA.
Чи можна подати заяву на відстрочку поштою або через адвоката
Військовозобов'язаний має подати заяву про відстрочку особисто, а не через Укрпошту чи електронну пошту, каже начальник групи комунікації Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.
"За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані особисто подають на ім'я голови комісії районного ТЦК та СП заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5", – сказав він, посилаючися на постанову Кабміну № 560.
Істомін підкреслив: заява подається не через рідних, адвокатів або через пошту, а саме особисто заявником. За його словами, до ТЦК та СП Полтавської області заяви на оформлення відстрочок відправляють такими способами.
Усі такі заявники отримують відповідь, що згідно з постановою Кабміну № 560 заяву подають на ім'я голови комісії ТЦК та СП особисто. Подібні відповіді отримують й адвокати заявників.
Як подавати заяву на відстрочку за словами адвокатки
Водночас адвокатка Марина Бекало каже, що військовозобов'язані можуть відправити заяву на оформлення відстрочки поштою або через довірену особу.
Вас може зацікавити:"Вбрання колонізатора", жовта сукня в Японії і не тільки: найскандальніші образи перших леді. Фото
Вас може зацікавити:Українці отримуватимуть від держави по 2 тис. грн за кожен гектар землі: хто може розраховувати
За її словами, згідно з пунктом 58 постанови Кабміну № 560, заява на відстрочку подається особисто на ім'я голови комісії районного (міського) ТЦК або його відділу, та має бути зареєстрована.
У пункті 58 водночас не йдеться про особисту присутність заявника та не встановлено заборони подання такої заяви поштою.
Також у тексті документа не вказано, що ТЦК може відмовитися від розгляду заяви, якщо вона надіслана поштою.
Отже, надіслати Укрпоштою заяву на відстрочку з документами теж можна і в ТЦК повинні її зареєструвати, стверджує адвокатка.
Та додає: ТЦК не має права відмовити в розгляді заяви або в наданні відстрочки через те, що документи надійшли поштою.
Про результати розгляду заяви мають повідомити телефоном або електронною поштою, або ж надіслати листа. Після цього заявник може прибути в ТЦК для отримання довідки про відстрочку, каже Марина Бекало.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...