Варто знати: Чи повинні проходити ВЛК військовозобов'язані, які мають право на відстрочку - роз'яснення

В Україні віднедавна діє нове законодавство щодо мобілізації, яке передбачає зміни в правилах призову до війська для для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Раніше для отримання відстрочки документи подавали як до проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), так і після цього, передають Патріоти України.

Однак після змін на законодавчому рівні все змінилось. Чи потрібно проходити ВЛК тим, хто має право на відстрочку, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Чи треба проходити ВЛК тим, хто має право на відстрочку

До 18 травня 2024 року в Україні існувала різна практика – військовозобов'язані подавали документи для отримання відстрочки від мобілізації як до проходження ВЛК, так і після.

Однак після схвалення постанови Кабінету міністрів № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" ситуація змінилась, пояснює юристка практики військового права ЮК "Приходько та партнери" Діана Скумадчук.

За словами фахівчині, тепер громадяни, які звернулись до ТЦК з письмовою заявою про отримання відстрочки до ухвалення рішення відповідною комісією не повинні направлятися на медогляд для визначення придатності.

"Якщо військовозобов'язаному громадянину буде відмовлено в наданні відстрочки, то тільки тоді він повинен направлятися на ВЛК", – пояснила Скумадчук.

Військовозобов'язані, термін дії відстрочки яких під час проведення мобілізації на період воєнного стану не закінчився, також не направляються на ВЛК. Виняток становлять громадяни, які виявили бажання служити в лавах Збройних сил України за контрактом, додала юристка.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...