Варто знати: Чи повинні проходити ВЛК військовозобов'язані, які мають право на відстрочку - роз'яснення

В Україні віднедавна діє нове законодавство щодо мобілізації, яке передбачає зміни в правилах призову до війська для для військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Раніше для отримання відстрочки документи подавали як до проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), так і після цього, передають Патріоти України.

Однак після змін на законодавчому рівні все змінилось. Чи потрібно проходити ВЛК тим, хто має право на відстрочку, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Чи треба проходити ВЛК тим, хто має право на відстрочку

До 18 травня 2024 року в Україні існувала різна практика – військовозобов'язані подавали документи для отримання відстрочки від мобілізації як до проходження ВЛК, так і після.

Однак після схвалення постанови Кабінету міністрів № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" ситуація змінилась, пояснює юристка практики військового права ЮК "Приходько та партнери" Діана Скумадчук.

За словами фахівчині, тепер громадяни, які звернулись до ТЦК з письмовою заявою про отримання відстрочки до ухвалення рішення відповідною комісією не повинні направлятися на медогляд для визначення придатності.

"Якщо військовозобов'язаному громадянину буде відмовлено в наданні відстрочки, то тільки тоді він повинен направлятися на ВЛК", – пояснила Скумадчук.

Військовозобов'язані, термін дії відстрочки яких під час проведення мобілізації на період воєнного стану не закінчився, також не направляються на ВЛК. Виняток становлять громадяни, які виявили бажання служити в лавах Збройних сил України за контрактом, додала юристка.

В Україні суттєво похолодає: Синоптик розповів, коли чекати на зниження температури

понеділок, 22 липень 2024, 22:40

Перші дві декади липня були в Україні аномально спекотними. Синоптичні умови над Європою почали змінюватися вже 19 липня і в регіонах сталося відчутне зниження температури. Про розповів синоптик Ігор Кібальчич в коментарі "Телеграфу", передають Патріо...

Тарифи на електроенергію зміниться? Ось коли в Україні може знову здорожчати світло

понеділок, 22 липень 2024, 21:40

Тариф на електроенергію не переглядатиметься до 1 травня наступного року. Про це йдеться у відповіді міністра енергетики України Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка, передають Патріоти України. "Ціна на електричну енергію для побутови...