Електронний формат військово-облікового документа у додатку Резерв+ є повноцінним аналогом звичайного паперового військового квитка чи приписного посвідчення. У разі, якщо працівники ТЦК заперечують його легітимність і намагаються примусово забрати військовозобов'язаного, українці можуть звернутися на гарячу лінію, передають Патріоти України.
Про це OBOZ.UA розповів член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він нагадав, що електронний документ містить QR-код.
"Жоден представник ТЦК та СП не має права говорити, що цей згенерований у Резерв+ документ не відповідає вимогам закону! Якщо трапляються такі випадки, громадяни повинні звернутися на гарячу лінію, і все стане на свої місця. Це питання постійно перебуває на контролі у нашому парламентському комітеті та в Міністерстві оборони", – наголосив Веніславський.
Він зазначив, що у разі, якщо представник ТЦК та СП не має сканера для зчитування QR-коду, то це можна зробити за допомогою будь-якого смартфона, який має відповідну функцію.
За словами члена Комітету з нацбезпеки, повістку уповноважені особи мають право виписати у будь-якому місці, навіть "на коліні" посеред вулиці.
"Якщо представник ТЦК є особою, яка уповноважена на виписування повістки, а військовозобов'язаний за законом може бути мобілізованим, і це встановлено, то проблем у місці виписування повістки не бачу", – сказав він.
Водночас представники ТЦК зобов'язані фіксувати на відео свої дії, використовуючи бодікамери.
"За моєю інформацією, ці бодікамери вже закуплені достатньою кількістю", – зауважив Веніславський.
Так само громадянин має право фіксувати на відео все, що відбувається під час його спілкування з представниками ТЦК.
Придбання автомобіля є серйозним фінансовим рішенням, особливо в умовах війни та постійного зростання цін. Надійність машини, що надасть змогу заощадити на ремонті є одним з ключових факторів при її виборі, передають Патріоти України. Експерт в галузі ...
В Україні до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який отримав повістку, проте відмовився від мобілізації. На суді він стверджував, що має хронічні захворювання і не може воювати. Про це йдеться у вироку Білопільського районного суду Сумської об...