Електронний формат військово-облікового документа у додатку Резерв+ є повноцінним аналогом звичайного паперового військового квитка чи приписного посвідчення. У разі, якщо працівники ТЦК заперечують його легітимність і намагаються примусово забрати військовозобов'язаного, українці можуть звернутися на гарячу лінію, передають Патріоти України.
Про це OBOZ.UA розповів член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. Він нагадав, що електронний документ містить QR-код.
"Жоден представник ТЦК та СП не має права говорити, що цей згенерований у Резерв+ документ не відповідає вимогам закону! Якщо трапляються такі випадки, громадяни повинні звернутися на гарячу лінію, і все стане на свої місця. Це питання постійно перебуває на контролі у нашому парламентському комітеті та в Міністерстві оборони", – наголосив Веніславський.
Він зазначив, що у разі, якщо представник ТЦК та СП не має сканера для зчитування QR-коду, то це можна зробити за допомогою будь-якого смартфона, який має відповідну функцію.
За словами члена Комітету з нацбезпеки, повістку уповноважені особи мають право виписати у будь-якому місці, навіть "на коліні" посеред вулиці.
"Якщо представник ТЦК є особою, яка уповноважена на виписування повістки, а військовозобов'язаний за законом може бути мобілізованим, і це встановлено, то проблем у місці виписування повістки не бачу", – сказав він.
Водночас представники ТЦК зобов'язані фіксувати на відео свої дії, використовуючи бодікамери.
"За моєю інформацією, ці бодікамери вже закуплені достатньою кількістю", – зауважив Веніславський.
Так само громадянин має право фіксувати на відео все, що відбувається під час його спілкування з представниками ТЦК.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...