Правоохоронці зупиняють авто та виписують штраф за відсутність аварійної сигналізації, хоча водії стверджують, що їх зупинили без причин. Чи зобов’язаний водій увімкнути «аварійку» і чи є такі штрафи законними, йдеться у статті Uamotors, передають Патріоти України.
У розділі «Попереджувальні сигнали» Правил дорожнього руху є пункт 9.9.б, який визначає, що аварійну світлову сигналізацію слід вмикати при зупинці транспортного засобу на вимогу поліцейського.
Згідно з цим пунктом, водій зобов’язаний увімкнути аварійну сигналізацію під час зупинки автомобіля працівниками поліції. Однак це є обов’язком, а не правом водія.
У статті зауважують, що поліцейські пильно слідкують за виконанням цього правила, тому і часто накладають штрафи для виконання планових показників у роботі.
Згідно з ч.2 ст. 122 КУпАП, порушення правил користування попереджувальними сигналами або зовнішніми освітлювальними приладами при початку руху чи зміні напрямку руху передбачає штраф у розмірі 510 грн.
«Однак, ця норма не передбачає відповідальності за порушення при зупинці автомобіля на вимогу поліцейського», — зауважує автор статті.
Аналіз ч. 2 ст. 122 КУпАП показує, що штраф за невключену аварійку передбачений лише при початку руху або зміні напрямку, а не під час зупинки автомобіля. Оскільки зупинка авто поліцією не є зміною напрямку руху, такі штрафи є незаконними.
У разі невключення аварійки при зупинці це може розглядатися лише як порушення за ст. 125 КУпАП, що передбачає лише попередження без штрафів.
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...
У Чернівецькій області водій фури на трасі збив 25-річного велосипедиста. Замість того щоб викликати медиків і поліцію, він вирішив приховати те, що трапилося, помістив тіло у свій автомобіль і відвіз його якомога далі від місця аварії. Докладніше про ...