Пограбована і спалена кондитерська фабрика, могили цивільних у дворах будинків та в лісосмугах, десятки спалених будинків та відсутність світла і води, черги за гуманітаркою і навіть замінований цвинтар - це все про Тростянець - місто, яке з 24 лютого вже було під окупацією. Але тепер - звільнене від рашистів. Про це йдеться в ТСН, передають Патріоти України.
Вони думали, що тут затримаються надовго. Накопали шанців, розставили техніку і замінували поля. Спочатку окупанти знищили ремонтне депо, спалили усі потяги, які стояли на рейках. «В місті є тільки газ, не має світла, не має води, вокзалу не має, прокуратури не має, це відновити буде складно», - каже голова Охтирської райооної ради Сергій Киричко.
А потім рашисти зайняли залізничний вокзал і звідси вели вогонь з далекобійних гармат по військових і цивільних. «На Охтирку летіло, на села, ті що поруч, було таке - з 10 ранку починають стріляти до 12 постріляли і затишшя, потім в чотири, а потім в 8 вечора до десяти, у них як по графіку», - кажуть місцеві.
Спалена п’ятиповерхівка у центрі міста, від неї лишились тільки стіни. Віталій жив у цьому будинку з 1980 року зі своєю родиною. «Мав тут квартиру, але після попадання снарядів, така катавасія почалась. Спеціально з танка розстрілювали, тут стояли їхні танки і БТРи», - розповідає Віталій.
Після пожежі у будинку люди, що вціліли розбрелися по околицях по родичах і сусідах. Однак і там ворожа артилерія викосила цілі вулиці. «Оце мій внук, там розірвався снаряд, і з ним сусід був, вони вдвоє поховані», - показує могили чоловік.
Онуку було 27 років - хлопець приїхав у відпустку до рідних і загинув від осколка російського снаряду на цій вулиці. 82-річний дідусь привів у ліс на околицях містечка. Колись зона відпочинку, а тепер тимчасовий цвинтар. «Труну з чого попало робили, з дощок, а других так, без нічого, поховали. Стояли в кінці вулиці біля цвинтаря, і не давали, і не пускали нікого», – додає чоловік.
Окупанти забороняли людям ховати на цвинтарі. Тому аби тіла не лежали довго просто неба, ховали біля тих будинків, де жили. Поруч з онуком дідуся лежить матір Олексія Зими. Снаряд влучив у будинок і вибухнув у під’їзді. Одразу загинули троє.
«Прийшли копату яму в п’ять ранку, обстріл почали. Вечоріло, прибігли викопали, почали стріляти, знову поховались. Усі затихло, привезли їх на тачках і ховали без нічого, без гробів», - розказують місцеві.
Відступаючи окупанти просто розстрілювали місто і мешканців руйнували цивільну інфраструктуру. Пограбували кондитерську фабрику. «Вони харчувалися нашими туками , ведмедиками «Барні», розвозили собі по постам, а потім глянули у вікно фабрика палає», - розказують люди.
Після звільнення міста, очманілі від жахіття люди почали виповзати з підвалів у пошуках продуктів. До міста приїхали вантажівки з гуманітарною допомогою. Віталій з сім’єю увесь час пересидів у погребі з міста не виїзджав.
Пусті вулиці нарешті почали заповнюватись людом. Неймовірна тиша вже кілька днів тримається у повітрі. Про війну нагадують спалені будинки, вулиці і розбита техніка рашистів серед брухту і дуже рідкісна броньована машина "Тайфун" яка захищена від мін, але це її не захистило від армійців ЗСУ, які і спалили чудотехніку.
На інтернет-аукціонах росіяни масово розпродають відзнаки та медалі за участь у так званій «СВО» (під цією абревіатурою російські злочинці маскують війну, яку розв’язали проти України). Як повідомляє «Главком», ціни та «комплектація» окупаційних нагоро...
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва, які мають дві модифікації дронів, які різняться масою бойового навантаження. Про це інформує пресслужба Міноборони у ...