У більшості випадків виробники використовують літій-іонні батареї для виготовлення смартфонів, ноутбуків, побутових приладів та навіть дитячих іграшок. Але попри таку популярність застосування акумулятора, він небезпечний для людей, тому що може легко загорітись. Про це повідомила Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту прав споживачів (ACCC), яка опублікувала звіт із попередженнями про небезпеку продукту. Там вказано, що літій-іонні батареї несуть "рідкісну, але серйозну небезпеку займання" через летку рідину, яка має здатність швидко випаровуватись, передають Патріоти України.
У разі перенагрівання приладу, рідина може спалахнути. Таку пожежу важко загасити, тому що батареї створюють ланцюгову реакцію і вогонь переходить на інші предмети.
В ACCC повідомили, що у липні 2023 року австралієць загинув через загоряння електровелосипеда. Несправна літій-іонна батарея спровокувала пожежу, яка охопила весь перший поверх будинку та автомобіль, що стояв поруч.
Щоб погасити вогонь, викликали 14 пожежних машин, рятувальники всю ніч боролися з тим, щоб уникнути повторного загоряння батареї.
За даними організації, попит на літій-іонні акумулятори лише зростає, оскільки наше життя стає все більш орієнтованим на технології.
Як уникнути загоряння батареї:
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...