Важливий крок до колонізації: Марсохід NASA Perseverance вперше в історії зміг отримати кисень з атмосфери Марса

 Perseverance досліджує Марс від лютого

Марсоходу Perseverance вперше в історії вдалося отримати кисень з атмосфери Марса, яка на близько 95% складається з вуглекислого газу, повідомило 21 квітня американське космічне агентство NASA. Експеримент провели 20 квітня. Perseverance досліджує Марс від лютого, зазначають Патріоти України.

Марсохід переробив вуглекислий газ на кисень за допомогою експериментального апарату MOXIE.

Після першого експерименту фахівці отримали 5,4 грама кисню. Цього б вистачило для дихання автронавта протягом 10 хвилин. У цілому MOXIE здатний виробляти до 10 грамів кисню на годину.

У NASA заявили, що таке досягнення наближає до мети «одного разу побачити людей на Марсі».

18 лютого NASA посадило марсохід Perseverance на поверхню Марса. Апарат сів у запланованій точці посадки, кратері Єзеро.

Подорож марсохода тривала понад шість місяців. Ракета-носій Atlas V із апаратом на борту стартувала з майданчика на мисі Канаверал 30 липня 2020 року.

Марсохід Perseverance має більшу обчислювальну потужність, ніж його попередні аналоги, і може самостійно переміщатися по 200 метрів на день.

Основна місія Perseverance – дослідити планету для доведення існування давнього життя. Вчені вважають, що колись на Марсі існували умови, які могли привести до елементарного мікробного життя.

З архіву ПУ. Поганий знак, що став пророчим: На королівському весіллі загинули 139 людей

субота, 15 травень 2021, 23:30

Австрійська принцеса Марія-Антуанетта 15 травня 1770-го вийшла заміж за 15-річного майбутнього короля Франції Людовика XVI. Однак радісна для Австрійської імперії та Франції подія обернулась великою трагедією, котра знаменувала великі потрясіння для мо...

Спіймали, коли закопував тіло: На Київщині підліток зарізав вітчима (фото)

субота, 15 травень 2021, 22:45

У селі Плесецьке Фастівського району на Київщині 17-річний хлопець вбив 42-річного вітчима під час сварки. Тіло хотів закопати у дворі. Поліцію викликала мати хлопця. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП області, передають Патріоти України. "Мі...