Марсоходу Perseverance вперше в історії вдалося отримати кисень з атмосфери Марса, яка на близько 95% складається з вуглекислого газу, повідомило 21 квітня американське космічне агентство NASA. Експеримент провели 20 квітня. Perseverance досліджує Марс від лютого, зазначають Патріоти України.
Марсохід переробив вуглекислий газ на кисень за допомогою експериментального апарату MOXIE.
Після першого експерименту фахівці отримали 5,4 грама кисню. Цього б вистачило для дихання автронавта протягом 10 хвилин. У цілому MOXIE здатний виробляти до 10 грамів кисню на годину.
У NASA заявили, що таке досягнення наближає до мети «одного разу побачити людей на Марсі».
18 лютого NASA посадило марсохід Perseverance на поверхню Марса. Апарат сів у запланованій точці посадки, кратері Єзеро.
Подорож марсохода тривала понад шість місяців. Ракета-носій Atlas V із апаратом на борту стартувала з майданчика на мисі Канаверал 30 липня 2020 року.
Марсохід Perseverance має більшу обчислювальну потужність, ніж його попередні аналоги, і може самостійно переміщатися по 200 метрів на день.
Основна місія Perseverance – дослідити планету для доведення існування давнього життя. Вчені вважають, що колись на Марсі існували умови, які могли привести до елементарного мікробного життя.
Новий підручник для 11 класу з історії України має "білі плями" у висвітленні подій початку повномасштабного вторгнення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило, передають Патріоти України. Її обурило, що ...
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...