"Вони вкриють землю, і не видно буде ґрунту..." —-так у Книзі Вихід описується восьма кара Єгипту: сарана. Ці руйнівні рої й досі винищують врожаї в Африці, Азії та на Близькому Сході, спричиняючи голод. Але тепер дослідники з Тель-Авівського університету з’ясували, що саме перетворює самотніх саранових на агресивні орди, що з’їдають усе на своєму шляху, Патріоти України.
Команда під керівництвом професора Аміра Аялі виявила, що у сарани під час переходу до “зграйної фази” кардинально змінюється мікробіом кишечника.
Особливо різко зростає кількість бактерій Weissella, яких практично немає у поодиноких особин. Ці бактерії, ймовірно, відіграють ключову роль у запуску поведінки “роїння”, стимулюючи комах збиратися у масові міграційні хмари.
“Ми не можемо з абсолютною впевненістю сказати, що саме Weissella викликає роєння, але дані вказують на дуже високу ймовірність цього”, — пояснив професор Аялі.
Якщо вчені зможуть контролювати мікробіом сарани або блокувати поширення Weissella, це може відкрити новий спосіб боротьби з навалами сарани без шкідливих пестицидів.
Один рій сарани може з’їдати стільки їжі на день, скільки потрібно для 35 000 людей. За останні три роки масові навали спустошили посіви в Кенії, Пакистані, Індії та інших країнах.
Це відкриття накладається на століття міфів і релігійних уявлень. У Біблії навала сарани була карою Божою, що карала фараона за рабство ізраїльтян.Тепер же науковці додають новий пласт розуміння — природа, бактерії і еволюційні механізми, а не містика.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...