Вчені похитнули статус Колумба як першовідкривача Америки: Хто з європейців там був раніше

Група вчених із нідерландського університету Гронінгена за допомогою радіовуглецевого аналізу встановила, що вікінги відвідували Північну Америку до 1021 року. Це на кілька століть раніше, ніж цю частину світу відкрив мореплавець Христофор Колумб, передають Патріоти України.

Як повідомляється в журналі Nature, точну дату вдалося встановити за результатами аналізу 127 зразків деревини, знайдених у поселенні Л'анс-о-Медоуз на острові Ньюфаундленд, передає LB.ua. На цих зразках залишилися сліди від металевих інструментів, які корінні народи в ті часи не використовували.

Залишки поселення археологи виявили в 1960 році. Воно вважається єдиним достовірно відомим пам'ятником у Північній Америці, який відноситься до вікінгів. Археологи раніше вважали, що ця стоянка виникла в районі 9-10 століття нашої ери.

З'ясувати точну дату перебування вікінгів на території сучасної Канади дозволив великий стрибок вмісту радіовуглецю в атмосфері Землі, який стався в 993 році і відбився на річних кільцях дерев у всьому світі.

Нагадаємо, що першовідкривачем Америки вважається мореплавець Христофор Колумб, який першим із достовірно відомих мандрівників перетнув Атлантичний океан і в 1492 році висадився на одному з островів у Карибському морі.

При цьому є дані, що на території Північної Америки задовго до Колумба, ще в 10 столітті, бували скандинавські вікінги. На території решти Європи про ці експедиції нічого не було відомо.

Вирішив врятуватись від мобілізації: У Росії гендиректор "Динамо" покинув клуб і втік із країни

вівторок, 27 вересень 2022, 23:43

Генеральний директор хокейного "Динамо" Микола Кошкін залишив московський клуб. Як повідомляє офіційний сайт команди, причиною стали "сімейні обставини", передають Патріоти України. У той же час "Р-Спорт" з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією, с...

"Примите меры!": На могилі батьків Путіна залишили загадкову записку (фотофакти)

вівторок, 27 вересень 2022, 23:16

Невідомі активісти залишили на могилі батьків президента Росії Володимира Путіна у Санкт-Петербурзі записку. Фотографію послання опубліковано у телеграм-каналі Феміністського антивоєнного опору – організації, яка влаштовує протестні та мистецькі акції ...