Група вчених із нідерландського університету Гронінгена за допомогою радіовуглецевого аналізу встановила, що вікінги відвідували Північну Америку до 1021 року. Це на кілька століть раніше, ніж цю частину світу відкрив мореплавець Христофор Колумб, передають Патріоти України.
Як повідомляється в журналі Nature, точну дату вдалося встановити за результатами аналізу 127 зразків деревини, знайдених у поселенні Л'анс-о-Медоуз на острові Ньюфаундленд, передає LB.ua. На цих зразках залишилися сліди від металевих інструментів, які корінні народи в ті часи не використовували.
Залишки поселення археологи виявили в 1960 році. Воно вважається єдиним достовірно відомим пам'ятником у Північній Америці, який відноситься до вікінгів. Археологи раніше вважали, що ця стоянка виникла в районі 9-10 століття нашої ери.
З'ясувати точну дату перебування вікінгів на території сучасної Канади дозволив великий стрибок вмісту радіовуглецю в атмосфері Землі, який стався в 993 році і відбився на річних кільцях дерев у всьому світі.
Нагадаємо, що першовідкривачем Америки вважається мореплавець Христофор Колумб, який першим із достовірно відомих мандрівників перетнув Атлантичний океан і в 1492 році висадився на одному з островів у Карибському морі.
При цьому є дані, що на території Північної Америки задовго до Колумба, ще в 10 столітті, бували скандинавські вікінги. На території решти Європи про ці експедиції нічого не було відомо.
За умови настання миру в Україну повернуться близько 30% біженців, переважно це будуть пенсіонери й безробітні. Про це він сказав виданню РБК-Україна доктор економічних наук, експерт у сфері міграційної політики Андрій Гайдуцький, передають Патріоти Ук...
Чимало українців шукають роботу в Польщі, навіть якщо не планують переїжджати назовсім. А хтось відкриває власний бізнес або філії існуючої компанії для міжнародної експансії. Згідно з дослідженнями, від початку повномасштабної війни в Польщі зареєстру...