Древній Lystrosaurus - ікласта істота, що жила в Антарктиді 250 мільйонів років тому, і яка нагадувала зовні свиню, є першою відомою науці твариною, яка впадала в тривалу сплячку (гібернацію). Про це повідомляє Daily Mail з посиланням на вчених з Гарвардського університету, передають Патріоти України.
Так, лістрозавр міг спати дні, тижні або навіть місяці, щоб пережити періоди, коли у нього не було доступу до їжі. До такого висновку вчені прийшли, вивчивши "кільця стресу" (поперечні зрізи іклів) на їх зубах. Провідний автор дослідження доктор Меган Уїтні сказала, що сліди напруги на іклах схожі на сліди, які спостерігаються у деяких сучасних тварин, що впадають в сплячку (гібернацію). Такий стан характеризується низькою температурою тіла, повільним диханням і частотою серцевих скорочень, а також низьким рівнем метаболізму.
"Щоб побачити специфічні ознаки стресу і напруги, викликані сплячкою, вам потрібно подивитися на те, що може закам'яніти і безперервно зростати протягом життя тварини. У багатьох тварин цього немає, але, на щастя, у лістрозавра є. Він в Антарктиді, ймовірно, потребував якоїсь форми адаптації, подібної до глибокого сну, щоб впоратися з життям біля Південного полюса", - сказала вона.
Українська письменниця Катя Бльостка, яка живе у США, 25 квітня у Facebook розповіла історію про 17-річного росіянина на ім'я Курбан із Сан-Дієго, який після 18-річчя мріє повернутися до країни-агресора РФ, щоб піти на війну проти України, передають Па...
Колишній воротар лондонського Челсі Ніколя Тіє вирішив завершити футбольну кар'єру в 24 роки і приєднатися до французької армії, передають Патріоти України. Уже ексфутболіст вступив до 1-го парашутно-гусарського полку, броньованого кавалерійського підр...