Вчені детально вивчили дві загадкові статуї ("моаї"), які знаходяться на острові Пасхи в каменоломнях вулкана Рано-Рараку, передають Патріоти України.
За їх словами, місцеве населення вірило, що такі статуї зберігали родючість земель. Загадку появи таких моаї вдалося розгадати міжнародній групі археологів з США, Новій Зеландії і Чилі.
В ході дослідження фахівці встановили, що грунти в Рано-Рараку, ймовірно, були найбільш родючими на острові. У звіті вчених йдеться, що в поєднанні з джерелом прісної води роботи в каменоломні могли підвищити якість грунту і поліпшити виробництво продуктів харчування, так як грунт в кар'єрі багатий глиною.
На думку археологів, кам'яні статуї "охороняли" священну природу кар'єра, а також вони сприяли виробництву сільськогосподарської їжі. Також наголошується, що моаї не призначені для транспортування.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...