Вчені із Чиказького університету відтворили вигляд риби Tiktaalik roseae, яка жила 380 млн років тому. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.
Останки морського мешканця викопали на острові Елсмір в канадській Арктиці. Їх проаналізували і встановили, що риба могла жувати і смоктати свою здобич. Так стало відомо, що споживання їжі на основі укусів і жування виникло у водних тварин, а пізніше було адаптовано наземними нащадками. Ця здатність змінила хід еволюції на Землі, в тому числі людей, оскільки поїдання сирого м'яса ховається за нашими порівняно маленькими зубами. У Tiktaalik був плоский череп, який нагадує череп алігатора.
"Він був прямо на порозі переходу від життя у воді до життя на суші", - сказав старший автор, професор Ніл Шубін.
Tiktaalik був поміссю примітивних риб, серед яких він жив, і перших чотириногих, які допомогли колонізувати землю. Вчені пояснили, що ця риба з лопатевими плавниками була пристосована для життя у воді, а також могла повзати по суші. У неї були гострі зуби, і риба досягала розміру близько 3 метрів. Полювала вона на мілководді морів і озер.
Також дослідникам за допомогою комп'ютерної томографії став відомий спосіб харчування Tiktaalik. Він схожий на спосіб алігаторів. Це бічне клацання і всмоктування здобичі.
"Що мене дійсно приголомшує, так це те, що кожне нововведення, кожний винахід, що використовується чотириногими на суші, спочатку в тій чи іншій формі виявлялося в рибі, включаючи легені, придатки, а тепер і спосіб харчування", - сказав професор Шубін.
Якщо технології продовжать розвиватися такими темпами, людство може втратити контроль над ШІ вже найближчими роками. Про це йдеться в звіті “АІ 2027” американської дослідницької ініціативі АІ Futures Project, . На думку експертів, майбутній технологічн...
У Польщі тему Волинської трагедії нерідко використовують для політичного тиску. В польських керівних структурах, зокрема в Сеймі, існує ціле лоббі, яке постійно педалює цю тему. Про це РБК-Україна розповів український історик Роман Кабачій, передають П...