У липні та серпні 2025 року наша планета обертатиметься швидше, ніж зазвичай. Вчені прогнозують, що 9 липня, 22 липня та 5 серпня день триватиме на 1,3–1,5 мілісекунди менше, ніж стандартні 24 години. Причина — положення Місяця, яке впливає на вісь обертання Землі. Про це пише Livescience, передають Патріоти України.
«Коли Місяць віддаляється від екватора, Земля обертається швидше — як дзиґа, яку крутять за вісь зверху», — пояснюють дослідники. Подібні коливання вже траплялися раніше. Так, 5 липня 2024 року був найкоротшим днем за останні 50 років — він тривав на 1,66 мс менше, ніж 24 години.
На швидкість обертання Землі впливає не лише Місяць. Зміни клімату, сезонні явища, переміщення мас льоду та води, а також навіть великі землетруси здатні змінювати тривалість доби. Наприклад, землетрус 2011 року в Японії скоротив день на 1,8 мікросекунди.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...