Вчені знайшли ключ до найбільш загадкового рукопису світу

Академік Джерард Чешир з Брістольського університету стверджує, що йому вдалося підібрати ключ до розшифровки загадкового рукопису Войнича - ілюстрованого кодексу, який невідомий автор написав на невідомій мові з використанням невідомого алфавіту, повідомляють Патріоти України.

Про манускрипт вперше стало відомо в 1666 році, а на початку ХХ століття польський антиквар Вільфред Войнич купив його у Ордена святого Ігнатія. Вважається, що він написаний у період з 1401 по 1599 рік. До сих пір його вміст залишалося недоступним для кращих криптоаналітиків, лінгвістів і профільних комп'ютерних програм.

Чешир запевняє, що зміг розшифрувати текст за два тижні, з'ясувавши, що він написаний на загубленій протороманській мові. Ймовірно, в середні століття цією мовою користувалися в Середземномор'ї, але переважно усно.

Це "прабатько" нинішньої іспанської, португальської, каталонської, галісійської, італійської, французької та румунської мов. У рукописі немає розділових знаків, а все літери написані в нижньому регістрі.

Зараз академік пробує розшифрувати сенс рукопису. За його попередніми оцінками, зміст тексту "ще дивніший, ніж міфи і фантазії, які він породив". Цікаво, що в минулому році в університеті Альберти, застосувавши алгоритми "штучного інтелекту", заявили, що рукопис написаний на івриті.

Одна з найщасливіших країн світу платить за переїзд туди: які умови

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:56

Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення. Як пише видання Express, швейцарський уряд пропонує моло...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...