Вчені знайшли ліки, які подовжують життя на 90%, але не все так просто

Старіння - це неминучий процес, що характеризується поступовим зниженням функцій клітин, тканин і органів. Пошуки способів його зупинити тривають століттями, і нове дослідження, проведене на черв'яках, ймовірно, наблизило вчених до розкриття таємниці якщо не безсмертя, то більш тривалого здорового життя. Подробиці розповідаються у дослідженні, опублікованому в журналі Aging. Вчені виявили, що суттєвим фактором продовження життя є вплив на мітохондрії, передають Патріоти України.

Мітохондрії можна назвати електростанціями всередині наших клітин. Вони допомагають організму отримувати з цукру енергію, яка потім живить клітини. Але є одне але. В процесі перетворення цукрів на енергію мітохондрії виробляють деякі відходи, які накопичуються і завдають шкоди механізму всередині мітохондрій. Це одна з причин, чому наш організм починає проявляти ознаки старіння.

Дослідження виявили, що антибіотики здатні впливати на мітохондрії таким чином, що вони не руйнують їх повністю, а лише сповільнюють їхню роботу. Аби дослідити це явище краще, вчені вивчали крихітного черв'яка під назвою Caenorhabditis elegans, який має певну схожість зі ссавцями.

Під час дослідження черв'якам вводили доксициклін та азитроміцин – ліки, використання яких схвалено Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

Виявилося, що доксициклін справді здатен подовжувати життя черв'яків. При чому була кореляція між подовженням життя та дозою препарату. Так, менша доза дозволила черв'якам прожити на 72,8% довше, а більша – на 63,64% довше порівняно з контрольною групою черв'яків, які не отримували жодних ліків. Контрольні черв'яки жили близько 11 днів, а піддослідні – 19 та 18 днів у залежності від дози.

Дослідники також вивчили, що відбувається із пігментом під назвою ліпофусцин, який збільшується, коли черв'яки старіють. Виявилося, що менша доза доксицикліну знизила кількість пігменту приблизно на 50%, а більша – приблизно на 90%. Як пише Interesting Engineering, дещо іншим, але теж успішним був результат у тестах з використанням азитроміцину.

Менша доза подовжувала життя черв'яків на 50%, а більша – лише на 17% порівняно з черв'яками з контрольної групи. Контрольні черв'яки жили близько 12 днів, тоді як черв'яки, які отримували малу дозу – 18 днів, а ті, що приймали більшу дозу – 14 днів. "Це підтверджує теорію про те, що мітохондрії беруть активну участь у процесі старіння, хоча ця тема залишається дуже дискусійною", – підкреслили автори дослідження.

Влаштували собі релакс у ресторані: В Києві затримали чоловіків, які стріляли з авто на ходу (фото)

понеділок, 19 травень 2025, 15:19

Поліцейські затримали зловмисників, які сьогодні,19 травня, влаштували стрілянину у Дарницькому районі столиці. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на відділ комунікації поліції Київської області. . Завдяки моніторингу соціальних мереж ...

Поліцію звинуватили в бездіяльності: В Одесі напали на активістів, які демонтували радянську меморіальну дошку

понеділок, 19 травень 2025, 14:59

В Одесі виникла бійка між громадськими активістами, які демонтували радянську меморіальну дошку, та місцевими. Правоохоронці відкрили одразу два провадження та склали адмінпротокол. Про це повідомляє пресслужба поліції Одещини, передають Патріоти Украї...