Група вчених з Тюбінгенського університету досліджувала скам'янілості тварин і встановила, що перехід від вовків до собак, можливо, вперше стався близько 16 тисяч років тому. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.
Кістки стародавніх собак, яким тисячі років, були знайдені в печері Гнірсхеле. Їх аналіз показав, що стародавні люди одомашнили вовків між 14 000 і 16 000 років тому. Тоді перші їх представники жили в печері на південному заході Німеччини. Стародавні люди приручили вовків з багатьох родоводів. Саме ця різноманітність дала початок всьому спектру порід, які є на сьогоднішній день.
З'ясувалося, що собаки, які жили в печері, мають величезну генетичну різноманітність. Аналіз показав, що п'ять собак з Гнірсхеле були майже такими ж різноманітними, як і всі породи собак, що зустрічаються в сучасному світі.
Вчені дізналися, що в той час були три типи собак: які харчувалися м'ясом великих тварин (мамонти), інші харчувалися невеликими ссавцями (олені, коні), треті мали раціон що складався в основному з дрібних ссавців (зайці).
"Близькість цих тварин до людей і ознаки досить обмеженого раціону дозволяють припустити, що між 16000 і 14000 років тому вовки вже були одомашнені і утримувалися як собаки", - сказав доктор Кріс Бауманн, провідний автор дослідження з Університету Тюбінгена.
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...
Колишній нападник збірної України та Дніпра Євген Селезньов поділився спогадами щодо своєї кар'єри. За словами відомого футболіста, він пережив неприємний епізод, унаслідок якого він вибачався перед Мироном Маркевичем, передають Патріоти України. «Були...