Вчитель, медсестра, кухар чи ІТ-вець: Скільки можуть заробляти українці у різних країнах ЄС

З початку повномасштабного вторгнення найбільше біженців з України переїхали до Польщі (наразі до 1,5 млн осіб), Німеччини (1 млн) та Чехії (до 500 тис.). У цих державах зарплати українців сягають у середньому 30-80 тис. грн, передають Патріоти України.

Наприклад, у Польщі мінімальний рівень зарплатні сягає 3400 злотих (30 202 грн) на місяць. Приблизно стільки ж у середньому отримують там біженці, розповів OBOZREVATEL президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

"Якщо говорити про Польщу, то там українці в середньому заробляють не менше від мінімальної заробітної плати, яка зараз становить практично 3400 злотих на місяць. У Німеччині мінімалка на сьогодні складає майже 2 тис. євро (80 469 грн. – Ред.). Звісно, ті, хто працюють як звичайні фізичні працівники, то вони отримують зарплату не меншу від цього рівня. У Чехії заробітна плата приблизно відповідає зарплатам у Польщі", – резюмував фахівець.

Де працюють українські біженці?

Лише невелика частина знайшла в Європі для себе роботу саме кваліфіковану. Левова частина обрала для себе працювати у сфері фізичної праці, тобто це готельно-ресторанний бізнес, робота на конвеєрах та ін.

"Починаючи з червня-липня 2022 року приблизно 350 тисяч українських біженців, наприклад, у Німеччині стали на облік місцевої служби зайнятості. Вони вже почали шукати для себе роботу. Люди зрозуміли, що без знання мови вони можуть розраховувати на невисокий рівень заробітної плати. А якщо взяти до уваги, що майже 70% тих, хто виїхав за кордон, мали вищу освіту, вони все ж спробували почати вивчати мову або підвищувати свою кваліфікацію для того, щоб знайти кваліфіковану роботу за кордоном", – розповів Воскобойник.

Скільки ІТ-вці заробляють у країнах ЄС?

У середньому програміст Java у Польщі може заробити близько 11 тисяч злотих брутто (93,5 тис. грн) на місяць. При цьому в Німеччині він може розраховувати на 3900 євро, тобто приблизно 18 500 злотих (157 тисяч гривень).

Буде удар! НБУ очікує підвищення тарифів на комуналку в Україні - коли це може статися

субота, 26 квітень 2025, 6:50

В Україні діє частковий мораторій на підвищення комунальних тарифів. Але він буде скасований через проблеми в енергетиці, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (квітень 2025 року). "Очікується, що в ...

Варто знати! Скільки триває розгляд заяви на відстрочку в ТЦК - пояснення

субота, 26 квітень 2025, 6:42

Розгляд заяви на відстрочку від мобілізації в територіальному центрі комплектування (ТЦК) має певні терміни, регламентовані законодавством. За загальним правилом, комісія повинна розглянути заяву протягом семи календарних днів з моменту її надходження....