Як зазначила прес-служба ПЦУ, 11−14 вересня 2019 року українська делегація перебувала у митрополії Лангади (Грецька Республіка), де співслужила з ієрархами трьох помісних церков.
"У богослужінні, окрім ієрархів Константинопольського Патріархату, Елладської Православної Церкви та Православної Церкви України, взяв участь ієрарх Александрійської Православної Церкви — єпископ Мозамбікський Хризостом (Карангуніс)", - говориться у повідомленні.
У ПЦУ зазначили, що співслужіння з архієреєм з Александрійського патріарату засвідчило євхаристійну єдність, тобто визнання "де-факто" церкви України ще однією помісною церквою.
28 серпня Синод Елладської церкви підтвердив канонічність надання ПЦУ автокефалії Константинопольським патріархом Варфоломієм. Остаточне рішення про визнання ПЦУ винесе глава Елладської церкви архієпископ Ієронім.
Православна церква України була створена на об'єднавчому соборі у Софії Київській 15 грудня 2018 року, її предстоятелем було обрано митрополита Епіфанія.
Томос, який підтверджує автокефалію, був вручений Епіфанію патріархом Варфоломієм у Константинополі 6 січня 2019 року. ПЦУ стала п’ятнадцятою церквою у диптиху помісних православних церков світу.
До складу ПЦУ вже перейшло більше 500 парафій зі складу Московського патріархату в Україні. Московський патріархат відмовився визнати Православну церкву України. Його приклад наслідували залежні від Москви Антиохійський патріархат, Правосласная церква Чеських і Словацьких земель, Польська православна церква, а також союзна РПЦ Сербська церква.
Якщо вашій мамі або татові не вистачає страхового стажу для пенсії у 60 років - є спосіб допомогти. І так, докупити пенсійний стаж за батьків реально, - пояснили у Пенсійному фонді, передають Патріоти України. У 2025 році для виходу на пенсію в 60 рокі...
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...