Великий піст-2020: Коли він починається і що не можна їсти

Великий піст-2020 в Україні почнеться відразу після Масниці, яка святкується в останню неділю зими. Це відбудеться 2 березня і завершиться 18 квітня з настанням Великодня. Сорокаденний Великий піст є основним, найбільш тривалим і суворим з чотирьох багатоденних постів, передають Патріоти України.

Утриманням від їжі і розваг віруючі протягом семи тижнів будуть готувати себе до святкування Великодня, який цього року припадає на 19 квітня.

Великий піст є самим древнім з церковних посад і покликаний нагадати про сорокаденний піст Ісуса в пустелі, і про Страсного тижня перед самою Пасхою, коли згадують страждання і розп'яття Христа, за якими і було воскресіння.

У християн цей пост є особливо суворим. Віруючі повинні утримуватися від м'яса, вина, молока, сиру та яєць. Виняток становлять люди похилого віку, хворі, маленькі діти, вагітні та жінки, а також подорожують.

Готуватися до посту прийнято заздалегідь, і вже за тиждень до його початку з раціону виключають м'ясні страви. Перший та останній тижні посту найсуворіші в харчуванні.

В деякі дні допускаються відступу в строгих правилах. На такі православні свята, як Благовіщення (7 квітня) та у Вербну неділю (25 березня), можна включити в раціон рибу. В Лазареву суботу (31 березня) дозволяється рибна ікра. Крім цього, у вихідні дні можна випивати по келиху червоного сухого вина.

Раціон у Великий піст: що можна їсти по днях

Календар пісного харчування в несуворі дні передбачає наступний режим: Понеділок, середа, п'ятниця - сухоїдіння. Допускається вживання фруктів і овочів, які не пройшли термообробку, а також вода, компоти, трав'яний чай.

Вівторок, четвер - гаряча їжа без олії. Це можуть бути каші, супи (наприклад, грибний бульйон з картоплею або вермішеллю).

Також варто звернути увагу, що церква рекомендує утриматися від посади у разі наявності серйозних захворювань, і дає деякі послаблення для вагітних, дітей і літніх людей.

Для здорової людини обмежене харчування у Великий піст - чудова можливість оздоровити і очистити свій організм. Але головним у цей період залишається саме духовне очищення.

"Однажды наш танкист подбил вражеский танк Т-64 и увидел в прицел, как экипаж спасается бегством. Он мог их добить, но не стал этого делать. Экипаж не выжил - их накрыли свои же", - ветеран АТО

понеділок, 17 лютий 2020, 7:22

"Каждый год в феврале в Украине традиционно вспоминают трагическую дату - годовщину выхода военных из дебальцевского окружения. Бои за Дебальцево, развернувшиеся ровно 5 лет назад, привели к потере самого крупного железнодорожного узла Левобережья", - ...

"На логіку грошей не дали": У Росії осоромилися з "фєєричним" будівництвом дороги (відео)

понеділок, 17 лютий 2020, 6:53

У російській Пермі за 99 мільйонів рублів ($1,4 млн) побудували дорогу для громадського транспорту. Але проблем жителів "наддержави" це не вирішило - по ній відразу ж заборонили їздити. Ситуація сталася в районі Заострівка, який є практично околицею об...