Великий піст-2020 в Україні почнеться відразу після Масниці, яка святкується в останню неділю зими. Це відбудеться 2 березня і завершиться 18 квітня з настанням Великодня. Сорокаденний Великий піст є основним, найбільш тривалим і суворим з чотирьох багатоденних постів, передають Патріоти України.
Утриманням від їжі і розваг віруючі протягом семи тижнів будуть готувати себе до святкування Великодня, який цього року припадає на 19 квітня.
Великий піст є самим древнім з церковних посад і покликаний нагадати про сорокаденний піст Ісуса в пустелі, і про Страсного тижня перед самою Пасхою, коли згадують страждання і розп'яття Христа, за якими і було воскресіння.
У християн цей пост є особливо суворим. Віруючі повинні утримуватися від м'яса, вина, молока, сиру та яєць. Виняток становлять люди похилого віку, хворі, маленькі діти, вагітні та жінки, а також подорожують.
Готуватися до посту прийнято заздалегідь, і вже за тиждень до його початку з раціону виключають м'ясні страви. Перший та останній тижні посту найсуворіші в харчуванні.
В деякі дні допускаються відступу в строгих правилах. На такі православні свята, як Благовіщення (7 квітня) та у Вербну неділю (25 березня), можна включити в раціон рибу. В Лазареву суботу (31 березня) дозволяється рибна ікра. Крім цього, у вихідні дні можна випивати по келиху червоного сухого вина.
Календар пісного харчування в несуворі дні передбачає наступний режим: Понеділок, середа, п'ятниця - сухоїдіння. Допускається вживання фруктів і овочів, які не пройшли термообробку, а також вода, компоти, трав'яний чай.
Вівторок, четвер - гаряча їжа без олії. Це можуть бути каші, супи (наприклад, грибний бульйон з картоплею або вермішеллю).
Також варто звернути увагу, що церква рекомендує утриматися від посади у разі наявності серйозних захворювань, і дає деякі послаблення для вагітних, дітей і літніх людей.
Для здорової людини обмежене харчування у Великий піст - чудова можливість оздоровити і очистити свій організм. Але головним у цей період залишається саме духовне очищення.
У Хмельницькій області військовозобов’язаний після уточнення даних та проходження ВЛК отримав бойову повістку, в якій виявив помилку. У прізвищі чоловіка неправильно написали одну літеру. У зв’язку з цим він вирішив не з’являтися до.ТЦК Про цей випадок...
В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов’язані чоловіки можуть бути звільнені від військової служби. Відстрочку необхідно офіційно оформити, подавши разом із заявою до ТЦК та СП відповідні документи, що підтвер...