Підрозділи морської піхоти ВМС ЗСУ до 2025 року планується озброїти єдиними зразками техніки та озброєння, серед яких БТР-4Е "Буцефал", БМ-21 "Верба М1", СГ "Богдана", ББМ "Козак-2", безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar ТВ2 та новітні засоби РЕБ. Про це в інтерв'ю виданню "Укрінформ" повідомив командувач морської піхоти ВМС ЗСУ генерал-лейтенант Юрій Содоль, передають Патріоти України.
Він зазначив, що Морська піхота у своєму арсеналі має достатню кількість зброї та техніки для успішного виконання поставлених завдань. "Так, у нашому парку є модернізована техніка ще радянського зразка, але разом з тим є вже й сучасні зразки вітчизняного та іноземного виробництва. Відповідно до затвердженого перспективного складу підрозділів морської піхоти, до 2025 року ми хочемо озброїти наші військові частини єдиними зразками техніки та озброєння. Це дасть змогу уніфіковувати обслуговування та підготовку експлуатації відповідної техніки для морської піхоти", – розповів Содоль.
Він також повідомив, що у березні цього року відбулися практичні випробування БТР-4Е. Сьогодні цей бронетранспортер, а також модернізований БТР-80 розглядаються, як варіанти такого базового зразка. "Якщо говорити про новинки, то відповідно до цього ж перспективного плану планується озброїти артилеристів такими зразками, як БМ-21 "Верба М1" та СГ "Богдана". Також цього року один з окремих батальйонів морської піхоти отримав ББМ "Козак-2", які надалі будуть замінені на ББМ "Козак-2М1", – зазначив командувач морської піхоти ВМС ЗСУ.
"Крім того, у наших планах забезпечити морських піхотинців сучасними розвідувальними та ударними безпілотними літальними комплексами, у тому числі й безпілотним авіаційним комплексом Bayraktar ТВ2, засобами РЕБ тощо", – додав він.. Содоль також повідомив, що протягом 2018-2019 років вже отримано багато новітніх зразків озброєння як закордонного виробництва (комплекси контрбатарейної боротьби), так і вітчизняного (ПТРК "Стугна-П", ЛПТРК "Корсар", БПАК), що відповідають стандартам, вимогам і принципам роботи, які домінують серед країн-партнерів, членів НАТО.
В інтерв'ю командувач також розповів, що у зв'язку зі стримуванням збройної агресії з боку Росії на плечі морських піхотинців лягає виконання завдань в зоні Операції Об'єднаних сил на різних напрямках. "Протягом минулого та поточного року понад 90% морських піхотинців та підпорядкованих військових частин, у тому числі й Командування морської піхоти, брали участь в ООС", – повідомив Содоль.
Також, за його словами, до переліку завдань морпіхів входить сприяння угрупованням військ, які діють у приморських районах України, перешкоджання організованому відходу противника, підходу його резервів.
"Крім того, окремо слід відзначити й ведення стабілізаційних операцій у визначених операційних районах, забезпечення охорони судноплавства (на борту суден) у Чорному та Азовському морях, участь у веденні оглядових дій (з борту корабля) як груп силової підтримки, участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а ще участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки" – підсумував командувач морської піхоти ВМС ЗСУ.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...