Парламент вирішив повернутися до довоєнної ініціативи про скасування сезонних переведень годинників. За словами нардепа Ярослава Железняка, Рада розгляне відповідний законопроєкт на найближчому пленарному тижні, передають Патріоти України.
В Україні можуть скасувати перехід з літнього часу на зимовий і навпаки. Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" і член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, на найближчому пленарному тижні парламент розгляне у другому читанні законопроєкт №4201 про обчислення часу в Україні.
Железняк додав, що підтримає цю ініціативу.
В Україні перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабміну № 509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".
Щороку в останню неділю березня о 3:00 годинникова стрілка переводиться на одну годину вперед, в останню неділю жовтня о 4:00 — на одну годину назад.
У 2021 році питання про скасування цих переходів неодноразово порушувалося.
На сайті парламенту зареєстрований проєкт закону "Про обчислення часу в Україні" (№4201) авторства тодішнього першого заступника голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, який нині обіймає вже посаду спікера.
3 березня 2021 року 277 народних депутатів прийняли документ за основу. Але 19 березня у парламенті не вистачило голосів, аби ухвалити закон про скасування переходу на літній час у другому читанні. Документ, який пропонував скасувати сезонні переведення годинників, народні обранці відправили на доопрацювання.
У пояснювальній записці йдеться, що такі зміни відповідають світовій практиці.
"Так, зокрема, щорічний перехід на літній час і повернення на поясний застосовується зараз приблизно в 60 країнах, на всій їхній площі чи частково. При цьому близько 140 країн або ніколи не користувалися сезонним часом, або відмовилися від такої практики", — зазначається в документі.
Нагадаємо, в ніч на 31 березня Україна перейшла на літній час, перевівши стрілки годинника на одну годину вперед.
За словами лікарів, переведення годинників на зимовий і літній час є шкідливим для здоров'я і самопочуття людини.
Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...
Секс асоціюється із задоволенням і близькістю, але інколи він може призвести до неприємних наслідків. Приміром, жінка травмувалася під час сексу та втратила п'ять років пам'яті. Лікарі швидкої допомоги розповіли Daily Mail про найпоширеніші сексуальні ...