Відберуть все? Українців можуть змусити повернути зайві субсидії в бюджет, - Марченко

Незаконні соцвиплати можуть повернути до державного бюджету. Позови до суду подають чиновники після додаткових перевірок. Повертати виплати повинні ті, хто насправді не потребував допомоги, але все одно отримував її. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю сайту "Сегодня", передають Патріоти України.

У 2020-му Мінфін виявив проблеми з інформацією про одержувачів соціальних виплат на 1,6 млрд гривень. І в 70% випадків це одержувачі житлових субсидій.

"У деяких випадках після додаткових перевірок органи, які нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету. Наведу приклад. Існує сім'я, яка отримала субсидії та соціальні виплати на 170 тисяч грн. При цьому її члени за п'ять років купили п'ять нових автомобілів . У такому випадку державний грант доведеться повернути", – пояснив Марченко.

Відзначимо, що в Україні існує три етапи перевірок отримувачів субсидій: превентивна верифікація (в режимі реального часу, коли людина звертається за держдопомогу), поточна верифікація (в процесі призначення допомоги) і ретроспективна верифікація (після виплат держави).

З архіву ПУ. Вчені назвали передвісник швидкої смерті при коронавірусі

субота, 17 квітень 2021, 16:00

Дослідники з Університету Верони і університетської клініки Падуї заявили, що низька кількість тромбоцитів може бути передвісником швидкої смерті при коронавірусі - вона пов'язана з підвищеним ризиком тяжкого перебігу захворювання. Про це повідомляють ...

"Народ України готується дати відсіч Росії, тири забиті резервістами, а от із Радою проблеми", - волонтер Притула

субота, 17 квітень 2021, 15:30

Росію в разі нового вторгнення очікує жорсткий прийом. Народ і армія України готові дати відсіч. Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив провідний, громадський діяч і волонтер Сергій Притула. Уривок оприлюднений на відеохостингу Y...