Керівник дирекції регіональних кореспондентів Укрінформу Ольга Коростильова розповіла про тиск з боку дирекції Олексія Мацуки і підтвердила, що отримала від нього «темники», передають Патріоти України.
У коментарі Суспільному вона наголосила, що редакція сприйняла такі «рекомендації» як цензуру і вирішила не дотримуватися вказівок. На запитання, хто саме давав такі вказівки, Коростильова заявила, що це була дирекція. «Дирекція. Директор. Можливо, це була його (Мацукі - ред.) ініціатива. Я не знаю, нехай розбираються правоохоронні органи. Таблиці були переслані від нього», — заявила вона.
У таблицях було три колонки. Не всі таблиці були повністю заповнені - для частини областей не були вписані небажані спікери, каже вона. «Ми дуже негативно сприйняли ці вказівки, ми розцінили їх як цензуру і відреагували відповідно. Це питання винесли на обговорення на планерці, де заступники генерального директора старої команди і колектив ухвалили заяву, де було сказано, що ми отримали, ми вважаємо це цензурою, і ми не будемо це виконувати», — розповіла Коростильова.
Рішення редакції, що в Укрінформу немає небажаних спікерів і тем, було доведено до кореспондентів. «Ми висвітлюємо все за фактом, є подія, ми про неї пишемо. І ми так чинили», — каже Коростильова.
Раніше ЗМІ повідомляли, що екскерівник державного інформагентства Укрінформ Олексій Мацука розсилав редакції «темники» з небажаними спікерами, однак колектив відмовився працювати за такими методами.
У статті йдеться, що майже в кожному файлі була колонка «небажані спікери» з переліком людей, організацій, місцевих політиків, коментарі яких не треба використовувати в матеріалах. Загальна тенденція, яка спостерігається в усіх документах: серед «небажаних спікерів» — опозиційні до нинішньої влади діячі.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...