Майже всім військовозобов'язаним українцям, які зверталися за останні пів року до ТЦК із заявою про відстрочку заявляли, що це можливо лише після проходження медогляду, передають Патріоти України.
Адвокат Роман Сімутін пояснив, чи так це насправді. Як зазначив юрист у своєму YouTube-каналі, у ТЦК часто заявляють, що виключно після перевірки паспортних та військово-облікових даних та отримання результатів медичного обстеження, буде розглянуте питання щодо надання відстрочки. Без проходження комісії ТЦК відмовляє у наданні відстрочки.
До вересня 2023 року після подання скарги відстрочку оформляли, але потім "сталися якісь чаклунські нашіптування" з майже ідентичними відповідями у всіх регіональних ТЦК.
"Мені з клієнтом довелося пройти шлях від районного ТЦК до Генерального штабу, але результатів поки немає. В одному з випадків мені навіть погрожували притягненням до відповідальності за розпалювання ворожнечі", - додав Сімутін.
Водночас українці все частіше звертаються в суд щодо таких дій ТЦК. Зокрема, в реєстрі судових рішень з’явилося рішення Запорізького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправним рішення ТЦК про відмову в наданні відстрочки. Тобто, якщо у вас є право на відстрочку, то ТЦК має її надати, бо це імперативна норма, яка передбачає лише обов’язок. Тобто в природі даної норми існує тільки обов’язок ТЦК виконати закон та надати відстрочку.
Однак, якщо ви не пройшли ВЛК або не поновили свої облікові дані, то ваші дії підпадають під порушення правил військового обліку з можливим притягненням до відповідальності за ст. 210 КУпАП. Сімутін визнав, що відстоювати своє право на відстрочку складно, а результат може бути не таким, на який сподіваєшся. "Система чинить шалений опір. Але якщо ви готові відстоювати своє право - дійте", - додав він.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...