Віднайдена туристами на Житомирщині в хащах загадкова каменюка виявилась тисячолітнім артефактом надзвичайної цінності

Подальше вивчення фахівцями має дати відповідь, який етнос створив цю культову фігуру та коли саме істукан осідлав високий правий берег Случа: в I тис. н.е., чи I тис. до н.е.

Кам’яна баба, або бовван, що виявлений на правому березі річки Случ є цінною археологічною знахідкою не лише для громади, але й для народу України та європейської спільноти в цілому. Об’єкт матеріальної культури сягає своїм походженням, за версіями археологів, або періоду Скіфської культури (І тис. до н.е), або епохи Раннього Середньовіччя (V – ІХ ст. н.е), передають Патріоти України з посиланням на сайт Миропільської територіальної громади.

За звичай, такі статуї встановлювалися нашими предками у степах на місці курганів. У лісостепу бовван міг, як пояснюють фахівці, бути вказівником броду через річку.

Столичним археологам допомагала місцева поліція

Вперше визначну знахідку виявила сім’я В’ячеслава і Наталії Корейбів, які, ще у січні 2022 року, подорожуючи рідним краєм, зненацька наштовхнулися на вкрай рідкісний на теренах України артефакт. Вони звернулися до Інституту археології України. На травень місяць були заплановані археологічні дослідження. Але війна внесла свої корективи.

Саме зараз відновилися дослідницькі роботи. До Мирополя завітали висококваліфіковані фахівці, серед яких працівники Інституту археології Болтрик Юрій Вікторович - кандидат історичних наук, скіфолог; Андрій Вальдасович Петраускас - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, а також старший науковий співробітник Житомирського обласного краєзнавчого музею Тарабукін Олександр Олександрович.

Виявлений об’єкт буде взято на баланс громади та подано для внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини. Про подальші дослідження та упорядкування документації об’єкту будемо повідомляти згодом.

Як картина знаменитого імпресіоніста допомогла визначити деталі історичного ландшафту Білої Церкви XIX століття (фотофакти)

неділя, 13 липень 2025, 12:42

Як відомо, найбільше місто Київщини, після самої столиці України, має багату історію. З Білою церквою міцно пов'язані імена великого князя Київського Ярослава Мудрого, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, козацького полковника Семена Палія,...

Поки інші на грані виживання! До 390 тис. на місяць: Стало відомо, хто отримує найбільшу пенсію в Україні

неділя, 13 липень 2025, 10:56

У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...