Відновити вже неможливо: Як виглядає курорт на Азові після кількох років війни (фото)

Від Широкиного до східних околиць Маріуполя - по прямій менш десяти кілометрів, а до центру - двадцять.

Колись популярний курорт Широкине під Маріуполем став однією з гарячих точок конфлікту на Донбасі. Сьогодні пляжі селища усіяні мінами, а жителі втекли від обстрілів і боїв, зазначають Патріоти України.

Штурм Широкиного почався 10 лютого 2015-го - через два тижні після обстрілу Маріуполя бойовиками «ДНР», коли загинули десятки цивільних осіб. Урядовим військам тоді вдалося відсунути фронт на кілька кілометрів.

За даними «Східноукраїнського центру громадських ініціатив», в Широкиному були вбиті 12 місцевих жителів, 24 отримали поранення - це лише ті, чиї імена вдалося встановити. За роки конфлікту в боях під селищем загинули щонайменше 58 українських військових. З лютого 2016-го селище повністю під контролем України. Бої за Широкине стали останньою великою наступальною операцією українських сил.

Зараз в Широкиному знаходяться тільки військові. У 2015 році велися розмови про його демілітаризацію. Однак після протестів жителів сусіднього Маріуполя проти виведення українських військ з селища від цієї ідеї відмовилися.

На колись заповненому відпочиваючими пляжі - бетонні укріплення проти десанту противника. Зараз в морі, яке пам'ятає сміх та забави дітей, ніхто не купається. Військові кажуть, що тут вони в зоні видимості сепаратистів.

Більшість будинків в селищі під час боїв були зруйновані або сильно пошкоджені - в тому числі школа, що на фото. Колишній глава військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський ще в 2015 році заявив, що селище відновленню не підлягає - простіше побудувати заново.

Церква Преподобного Сергія Радонезького - одна з небагатьох будівель в Широкиному, які уникли значних пошкоджень. Холм, під яким розташована церква, широкінці називали «Шпиль Пушкіна» - за місцевою легендою, поет зупинявся тут по дорозі до виселення.


Водіям на замітку! В Україні хочуть скасувати "нештрафований" поріг у 20 км/год при перевищенні швидкості

четвер, 22 травень 2025, 11:42

Наразі водіїв не карають за порушення швидкісного ліміту в межах зазначеного діапазону, передають Патріоти України. Ще одне нововведення: заборона дрифту в населених пунктах. Пропонується штрафувати на 8 500 грн. Повторне порушення — 17 000 грн із позб...

У призначенні субсидій є нюанси: Ось хто має заново подати заяву для отримання допомоги

четвер, 22 травень 2025, 11:22

Певним категоріям українців, які отримують житлові субсидії, не продовжать допомогу на наступний період. Тому їм потрібно звернутися за продовженням виплат. Про це повідомили в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. Зазначається, що від 1 травня...