Відновити вже неможливо: Як виглядає курорт на Азові після кількох років війни (фото)

Від Широкиного до східних околиць Маріуполя - по прямій менш десяти кілометрів, а до центру - двадцять.

Колись популярний курорт Широкине під Маріуполем став однією з гарячих точок конфлікту на Донбасі. Сьогодні пляжі селища усіяні мінами, а жителі втекли від обстрілів і боїв, зазначають Патріоти України.

Штурм Широкиного почався 10 лютого 2015-го - через два тижні після обстрілу Маріуполя бойовиками «ДНР», коли загинули десятки цивільних осіб. Урядовим військам тоді вдалося відсунути фронт на кілька кілометрів.

За даними «Східноукраїнського центру громадських ініціатив», в Широкиному були вбиті 12 місцевих жителів, 24 отримали поранення - це лише ті, чиї імена вдалося встановити. За роки конфлікту в боях під селищем загинули щонайменше 58 українських військових. З лютого 2016-го селище повністю під контролем України. Бої за Широкине стали останньою великою наступальною операцією українських сил.

Зараз в Широкиному знаходяться тільки військові. У 2015 році велися розмови про його демілітаризацію. Однак після протестів жителів сусіднього Маріуполя проти виведення українських військ з селища від цієї ідеї відмовилися.

На колись заповненому відпочиваючими пляжі - бетонні укріплення проти десанту противника. Зараз в морі, яке пам'ятає сміх та забави дітей, ніхто не купається. Військові кажуть, що тут вони в зоні видимості сепаратистів.

Більшість будинків в селищі під час боїв були зруйновані або сильно пошкоджені - в тому числі школа, що на фото. Колишній глава військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський ще в 2015 році заявив, що селище відновленню не підлягає - простіше побудувати заново.

Церква Преподобного Сергія Радонезького - одна з небагатьох будівель в Широкиному, які уникли значних пошкоджень. Холм, під яким розташована церква, широкінці називали «Шпиль Пушкіна» - за місцевою легендою, поет зупинявся тут по дорозі до виселення.


Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...