Юрист нагадав, що внесеними змінами до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодексу передбачено, що за неявку до військкомату настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або ж, якщо це сталося декілька разів, то може стояти питання про притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації.
“Відповідно до вимог українського законодавства, зміни в закони, насамперед в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс, повинні вноситися виключно окремими законами", - наголосив Ростислав Кравець.
Однак, за його словами, останні такі зміни щодо відповідальності за ухилення від мобілізації були внесені законом, яким одночасно вносились зміни до 43 законів, статутів і кодексів.
"Тобто відповідно до прямих норм самих цих кодексів і законів, всі ці зміни є нікчемними. Якщо ми так відверто подивимося наразі на українське законодавство, то формально відповідальність за ухилення від мобілізації як кримінальна, так і адміністративна – вона відсутня", - звернув увагу на несподіваний казус юрист.
В Одеській області 48-річний водій зіткнувся з рейсовим автобусом. У момент ДТП у легковику перебувала дружина винуватця аварії — вона загинула. Про це повідомили у поліції регіону, передають Патріоти України. «48-річний житель Старокозацької громади, ...
Звільнений з російського полону боєць полку "Азов" Національної гвардії України Артем Дубина згадав історію, як три роки тому, 18 квітня, його "вбили" на Азовсталі. По рації надійшло повідомлення, що він "двохсотий", але Артем вижив. Свою історію Артем...