Юрист нагадав, що внесеними змінами до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінальний кодексу передбачено, що за неявку до військкомату настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або ж, якщо це сталося декілька разів, то може стояти питання про притягнення до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації.
“Відповідно до вимог українського законодавства, зміни в закони, насамперед в Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс, повинні вноситися виключно окремими законами", - наголосив Ростислав Кравець.
Однак, за його словами, останні такі зміни щодо відповідальності за ухилення від мобілізації були внесені законом, яким одночасно вносились зміни до 43 законів, статутів і кодексів.
"Тобто відповідно до прямих норм самих цих кодексів і законів, всі ці зміни є нікчемними. Якщо ми так відверто подивимося наразі на українське законодавство, то формально відповідальність за ухилення від мобілізації як кримінальна, так і адміністративна – вона відсутня", - звернув увагу на несподіваний казус юрист.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...