Деякі препарати, які поколіннями приймаються "від серця", насправді мають недоведену ефективність. І приймаючи ці диво-пігулки, коли заколе чи заниє, ви тільки можете поглибити проблему і навіть... пропустити інфаркт. Про один з таких препаратів розповіла в Instagram кардіолог Анна Калиневич, передають Патріоти України.
"Чарівна" пігулка – валідол
Валідол – це не кардіологічний препарат і ніякої доказової бази у нього немає. ВООЗ його не рекомендує.
При цьому цей препарат знайомий нам з дитинства, адже є в аптечці у кожної бабусі.
Навіщо і від чого приймають валідол?
У складі валідолу – метол та ізовалеріанова кислота. Простими словами – це м'ятна цукерка, яка має заспокійливу та незначну судинорозширювальну дію.
Валідол приймають при функціональних кардіалгіях, при неврозах для усунення симптомів стресу і напруги, як протиблювотний препарат, якщо вас, наприклад, вкачало в транспорті.
Кардіалгія – це біль в лівій половині грудної клітини, не пов'язана з ураженням артерій серця. Це не самостійне захворювання, а прояв різних патологічних станів серцевого і несердечного генезу. У більшості випадків кардіалгія не несе небезпеки для життя, хоча і погіршує її якість.
Як діє валідол
Ментол, потрапляючи до рота, розширює і подразнює рецептори, які знаходяться під язиком, шляхом вироблення ендорфіну.
Ментол може ненадовго заспокоїти, але не допомагає покращенню роботу судин і артерій. Діє валідол всього до 5 хвилин. Не можна приймати валідол при болях в серці, якщо є серцева патологія.
"Багато пацієнтів плутають валідол з нітрогліцерином, вважаючи, що це одне і те ж. Валідол може послаблювати біль, але не лікувати. Валідол маскує патологію! Тому і інфаркт можливо пропустити, і виявити набагато пізніше, отримавши тим самим тяжкі ускладнення", - наголосила лікарка.
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...