"Він не знає, що сталося з Бучею і з Маріуполем": У в'язниці Таїланду три роки сидить альпініст зі Львівщини

Музикант Гліб Колядін, який грає з групою "Би-2", небажаною у РФ за антивоєнні висловлювання, 24 січня під час перебування у в’язниці в Таїланді познайомився з 58-річним українським альпіністом родом з Червонограда Георгієм Сутуріним. Чоловіка декілька років вважали мертвим на батьківщині, однак з'ясувалося, що він уже три роки сидить у бангкокській в'язниці. Друзі просять МЗС посприяти поверненню Георгія додому. Про це пише "Еспресо.Захід" із посиланням на інтерв'ю Колядіна в інтернет-виданні "Медуза".

Що розповідають про альпініста Георгія Сутуріна його друзі

Український альпініст Георгій Сутурін, який 1980-1990 рр. пройшов гори Кавказу й Паміру, активно захоплювався фотографією, наприкінці 2018 року зник. Як гадали друзі, він нібито помер у Таїланді.

"Про це мені повідомила його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після того видалила свій акаунт і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично до сьогодні думав, що він мертвий. Але як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був в Таїланді у бангкокській тюрмі", — розповідає друг Сутуріна Сергій Федірко.

За словами іншого колеги Сутуріна, альпініст, який майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку.

"Незалежно від того, на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна. Просимо, в чиїх це силах, допомогти Георгієві найперше отримати таку підтримку", — написав Олесь Пограничний.

Водночас Сергій Федірко повідомив, що 5 лютого написав листа до консульства, де попросив з'ясувати обставини ув'язнення Георгія.

"Можливо, він у щось вляпався, я не знаю, але вважаю, що ця історія потребує інформаційного розголосу. Сподіваюся, що наше МЗС допоможе повернути Георгія додому", — сказав Сергій Федірко.

Звістка з в’язниці у Пхукеті

Про те, що Георгій живий, стало відомо з інтерв'ю з Гліба Колядіна — піаніста, який грає з популярною групою "Би-2".

24 січня 2024 року гурт у повному складі затримали в Таїланді через відсутність робочої візи. Артисти припускають, що це було влаштовано спеціально російським консульством, щоб їх видворити до Росії, де їх могли б затримати. Та допоміг розголос і паспорти інших країн. Як би там не було, спершу артисти перебували в туристичній в’язниці у Пхукеті, та потім через тиск з боку російського консульства їх перевели до Бангкока.

"Але в Бангкоку з нами трапилося кілька днів пекла, тому що ми опинилися в Immigration detention center — у міграційному центрі. Це не в'язниця, а місце для тимчасового утримання мігрантів. Люди, які там сидять, вважають, що це набагато гірше за в'язницю. Там абсолютно нелюдські, жахливі умови утримання", — повідомив музикант.

Він додав, що камера була закрита без вікон і без денного світла, а в ній цілодобово горіли лампи.

"У цій в'язниці для мігрантів досі сидить людина з України Георгій Сутурін. Він сидить уже три роки — за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов. Людині 58 років, за минулі три роки вона втратила зв'язок зі своїм сином", — розповів музикант.

За його словами, Сутурін потрапив туди до пандемії, прожив там увесь цей час і два роки війни.

"Він взагалі не в курсі того, що відбувається у світі. Він дізнається про новини з уривків англомовних газет, які трапляються йому в руки раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. Він знає тільки, що у світі відбувається повна темрява, причому зі слів людей, які потрапляють до цієї в'язниці. А головне, він не знає, чи живий його син, чи ні, і що з ним відбувається. Він дуже хоче повернутися до себе на батьківщину. Його щиро шкода і йому дуже хочеться допомогти. В нашій камері не було жодної людини, яка б зробила щось жахливо жахливе або навіть очевидно погане", — розповів Колядін.

Невідомо, за що затримали Георгія, його друзі можуть лише робити припущення.

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...