Влетить у копійку! Ось за що водії можуть отримати до 10 тис. грн штрафу

Після того, як Міністерство економіки затвердило перелік з 355 марок і моделей авто, за які доведеться заплатити податок, нардепи затвердили зміни до закону № 4188-IX «Про природно-заповідний фонд України», передають Патріоти України.

Згідно з новим документом, пересування будь-яких механічних транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду (ПЗФ) тепер заборонено. Про це повідомляє Ліга Закон. Згідно з документом, транспорт, зокрема автомобілі, мотоцикли, вантажівки та інші механічні засоби, більше не можуть проїжджати по територіях заповідників. Це дозволить зберегти природу від забруднення та зменшити антропогенний вплив на екосистеми.

Порушення нових правил можуть призвести до значних штрафів. Для громадян, які незаконно заїдуть на території заповідників, штрафи складають від 153 до 408 гривень. Для посадових осіб штрафи вищі — від 255 до 510 гривень. Але це не єдиний вид покарання. Порушники повинні також компенсувати шкоду, завдану природному середовищу.

Компенсаційні виплати за незаконний проїзд:

  • Мопед, мотоцикл, моторолер — 4020,80 грн за кожні 100 м порушення.
  • Легковий автомобіль, мікроавтобус, пікап — 6428,80 грн за кожні 100 м.
  • Автобус, вантажний автомобіль — 8848,00 грн за кожні 100 м.

Тобто водій вантажного авто, проїхав понад 100 м у забороненій зоні, може отримати штраф майже у 10 тисяч гривень. За словами авторів документу, закон спрямований на збереження екосистем та обмеження негативного впливу транспорту на природні зони.

Ці виплати враховують індексацію на 2025 рік, і вони можуть значно збільшити фінансові витрати порушників.

Заборона на проїзд стосується всіх природно-заповідних територій України, включаючи національні парки, природні резервати, заказники та інші охоронювані екологічні зони. Це території, які є домівками для багатьох рідкісних видів флори та фауни і потребують особливої охорони від будь-якої діяльності, яка може завдати шкоди природі.

«Заборона на проїзд транспорту в заповідниках дозволить значно зменшити екологічний тиск на ці унікальні природні території. Відсутність транспортних засобів на цих землях допоможе зберегти чистоту води, повітря та ґрунтів, а також зберегти місця для життя багатьох видів тварин і рослин», — вважають автори закону.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...