Вода для Криму: Як нині виглядає Північно-Кримський канал (відео)

Він має сезонний принцип роботи – з березня по грудень. Наприкінці першого місяця весни канал знову почне виконувати свою головну функцію – зрошення полів півдня України.

Північно-Кримський каналУ мережі оприлюднили кадри із пересохлим Північно-Кримським каналом, який до окупації Криму був основною "артерією" постачання прісної води на півострів, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

На ексклюзивних кадрах видно, що наразі об'єкт схожий на зниклу річку. Втім таким він залишиться лише для тимчасово непідконтрольної території. Що ж стосується степової Херсонщини, то там вже за кілька тижнів канал стане повноводним.

Відомо, що він має сезонний принцип роботи – з березня по грудень. Наприкінці першого місяця весни канал знову почне виконувати свою головну функцію – зрошення полів півдня України.

Північно-Кримський канал працює з березня по грудень
Наразі канал забезпечує водою лише Херсонщину

Що стосується Криму, то до 2014 року Північно-Кримський канал забезпечував 85% його потреби у прісній воді. Наразі він перекритий на адмінкордоні між Херсонщиною та півостровом.

Сам канал та зрошувальна система довжиною 402 км були збудовані у 1960-х роках. Він став однією з найбільших іригаційних споруд колишнього СРСР, котру будувала вся країна.

Нагадаємо, перший президент України Леонід Кравчук, який раніше допускав можливість подачі води в окупований Крим, змінив свою думку. Він зазначив, що за ситуацію на півострові несе відповідальність країна-окупант – Росія. Відтак, Україна не відновлюватиме водопостачання для загарбників.

Як виглядає повернуте Україні судом Нідерландів "скіфське золото", про яке говорить весь світ

середа, 27 жовтень 2021, 5:45

Якщо б Москва не подавала б касацію, ці скарби були вже у Києві протягом трьох місяців. Однак, скоріш за все доведеться ще почекати. Знаменита колекція "Скіфське золото" через 8 років нарешті буде повернута Україні. Таке рішення 28 жовтня прийняв Апеля...

Хіти тижня. Могли постраждати десятки тисяч українців: "АТБ" запевняє, що не допустив на свої полиці небезпечну продукцію з-за кордону, про котру попереджала Держпродспоживслужба

середа, 27 жовтень 2021, 4:00

Рітейлер обіцяє, що всі ніякісні напівфабрикати будуть утилізованими. Найбільша національна мережа магазинів-дискаунтерів «АТБ» не допустила до реалізації партію небезпечної продукції румунського виробника. Невідповідна партія вилучена компанією з обіг...