Водіїв в Україні попередили про штраф за "неправильні фари": Що потрібно знати

Чимало українських водіїв замінюють штатні лампи фар світлодіодними, галогенними або ксеноновими, аби покращити для себе видимість на дорозі. Проте такі фари можуть засліпити зустрічних водіїв і, відповідно, створити аварійну ситуацію, особливо якщо фари спеціально не адаптовані для використання з такими лампами, передають Патріоти України.

Тому Правилами дорожнього руху передбачено штраф за самовільно встановлені ксенонові фари — розмірі у 510 гривень.

Винятками може бути хіба встановлення на авто автоматичного коректора кута нахилу фар та пристроїв для очищення фар. В інших випадках, експлуатація транспортного засобу з ксеноновими лампами заборонена.

Також, згідно з ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо водій керує транспортним засобом, який було переобладнано з порушенням правил, норм і стандартів, він має сплатити штраф у розмірі 340 грн (якщо порушення вчинено вперше). У разі повторного порушення протягом року порушника можуть вже позбавити водійського посвідчення терміном від 3 до 6 місяців.

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...