Український парамедик Асан Ісенаджиєв пригадав, якими були умови в облаштованому шпиталі на заводі "Азовсталь". За словами медика, поранених під час запеклих бойових дій у Маріуполі було безліч, а лікарів лише десятки, передають Патріоти України.
Крім того, Ісенаджиєв розповів, що тоді по всьому шпиталю на "Азовсталі" відчувався запах крові. Водночас медикаментів було не так багато.
Парамедик пригадав, що спочатку всіх поранених везли у 61 мобільний військовий шпиталь, в районі "Нептуна" в Маріуполі, а також у другу лікарню. Однак наприкінці березня 2022 року після того, як армія Росії розбомбила одну з цих лікарень, усіх поранених стали везти тільки на "Азовсталь".
"Ми заїжджаємо туди. Я бачу кількість поранених. Я офігіваю від цього. Тому що розумію, що вивезти їх на "велику землю" машинами нам ніхто не дасть, а їх не меншає. Деякі, звісно, одужують і стають у стрій. А от важких, з ампутаціями – їх все більше і більше", – розповів Ісенаджиєв.
За словами парамедика, постійний медичний склад, який був на "Азовсталі" – це 24 людини, з яких лише 12 лікарів. Однак у пікові дні кількість поранених могла сягнути до 600, і на них було тільки два операційних столи.
Запах там теж такий був… запах крові, ампутованих кінцівок, гною, калу, сечі, поту. І величезна вологість. Тому що, мінімум, 300 людей одночасно дихають в одному приміщенні у величезному підвалі, – згадує він.
Ісенаджиєв також розповів, що хірурги та анестезіологи нон-стопом оперували поранених кілька днів. Крім того, він зазначив, що бачити важкопоранених друзів з ампутованими кінцівками й розуміти, що хтось з них у дуже важкому стані, було особливо складно. Тому парамедик тоді відчував певну деморалізацію.
Парамедик також зазначив, що на "Азовсталі" не було медикаментів, перев'язувальних матеріалів і навіть питної води. Тоді там почали використовувати технічну воду та воду з труб, а щоб робити перев'язки почали кип'ятити простирадла у розчині з антисептиками. За словами Ісенаджиєва, рани поранених дезінфікували "Бетадином" власного виробництва. Його власноруч розводили за допомогою йоду і хлоргексидину. Їжі в облаштованому шпиталі теж бракувало.
Ісенаджиєв зазначив, що думка записати відеозвернення до президента Туреччини Реджепа Ердогана у нього з'явилася більше від безвиході. За словами парамедика, він не сподівався, що це матиме такий резонанс.
"Я кажу: це ж Ердоган – мусульманин, "кент", «братуха», родич! Може, давайте я запишу відео, звернення. Можливо, почує. Я нормально не спав, не їв, не пив. І на відео помітно – я такий трохи втомлений. І записав це відео. Знаю, що він (Ердоган – 24 Канал) побачив це відео десь через дві години", – пригадує парамедик.
У відеозаписі, що набув широкого розголосу, парамедик звернувся до президента Туреччини з проханням про допомогу в евакуації військовослужбовців і цивільного населення з заблокованого заводу "Азовсталь". Описуючи критичну ситуацію, він наголосив на нагальній потребі в медикаментах, оскільки на кону стояло життя і невизначене майбутнє для всіх постраждалих.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...