Головна небезпека останньої пожежі в Чорнобильській зоні - поширення радіоактивних частинок. Хоч небезпечних концентрацій цезію в повітрі не зафіксовано, але в зоні спалаху присутні і інші токсичні, маловивчені хімічні елементи. Про це розповів професор Іван Ковалець, фахівець з моделювання поширення радіонуклідів, передають Патріоти України.
"Не одним же цезієм "багата" Чорнобильська зона... А стронцій, наприклад? Його набагато складніше виміряти, складніше спрогнозувати наслідки. А там є ще америцій... Адекватно оцінити масштаби цієї катастрофи, на жаль, не дозволяє наука", - уточнив учений.
За словами Ковальця, пожежа не пройде без наслідків для рятувальних бригад, які кілька діб займалися гасінням вогню. Можливий відстрочений ефект для здоров'я працівників зони відчуження, що залишалися на небезпечній території.
А зоні відчуження ще відгукнеться той факт, що під час пожежі згоріли 35 тис. гектарів лісу - майже як у 2015 році. Тим більше, що в цей раз пожежа зачепила небезпечні території. "На цей раз горіло на особливо забруднених ділянках. П'ять років тому не горів "рудий ліс", не було вогню в безпосередній близькості від реактора", - нагадав Ковалець.
Громадянина Естонії, який повертався до країни, на кордоні оштрафували на 800 євро через кепку із зображенням серпа та молота. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на ERR. Як зазначається, інцидент стався 3 травня на Нарвському прикордонно...
Нацполіція затримала учасників злочинної групи, яка здійснювала контрабанда кокаїну з Гондурасу на 8 000 000 грн щомісяця. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України, передають Патріоти України. У поліції зазначили, що логістичний маршру...