"Ворог у 20 км, а вони йолки саджають!": Жителі Краматорська обурені заміною дерев у центрі міста (фото)

Біля фонтану у Сквері профспілок у центрі Краматорська комунальники зрізали понад пів сотні акацій і ясенів, а замість них посадили 35 кримських сосен. Проте містяни таке рішення не підтримали, ба більше, були обурені. До діалогу з краматорцями навіть довелося долучитися начальнику військової адміністрації Олександру Гончаренко. Про це повідомляє місцеве видання Kramatorsк.Post, передають Патріоти України.

Після повідомлення на Facebook-сторінці спільноти Краматорська, що у центрі міста почали висаджувати обіцяні сосни замість нещодавно зрублених листяних дерев, люди почали критикувати таке рішення. Загалом, вони мали три претензії у звʼязку з озелененням:

  • Навіщо потрібно було зрубати акації, які давали тінь в літню спеку?
  • Навіщо витрачати гроші на ялинки, коли росіяни в 20 кілометрах від міста і всі кошти зараз потрібно спрямовувати на оборону?
  • Навіщо взагалі займатися озелененням, коли йде війна, ворог наближається до міста, і зараз перше, що треба робити, це будувати оборонні споруди?

Заступник міського голови Андрій Безсонний, коментуючи необхідність заміни дерев, сказав: «Навколо фонтану (а ми віримо, що він працюватиме для краматорчан) правильно буде висадити хвойні дерева, тому що у них немає листя, яке летіло б у чашу».

Згодом начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов повідомив, що вартість усіх ялинок становить 19 200 грн, тобто одне дерево обійшлося у 326 грн.

Врешті-решт, розгорнуте пояснення щодо такого рішення надав і начальник військової адміністрації Олександр Гончаренко. «Цих коштів не вистачить навіть на п'яту частину мавіка. Їх посадка – це формула звичного життя, яким живуть звичайні містяни. Тут комунальники виконують свою пряму роботу – садять дерева та дбають за містом. Я не кажу про ту роботу, якою вони займались «за межами», не кажу про наслідки, які вони несли, підриваючись на мінах. Це не для публікацій. Поки не для публікацій. На фото – їх звична робота, яку ми звикли бачити», – зазначив Єськов.

Олександр Гончаренко нагадав, що Краматорськ вже два роки живе у «стані стагнації» – у місті немає розвитку та розваг. «Краматорськ живе побутом: світло, газ, вода, тепло та чисті вулиці. Ми радіємо таким дрібницям, бо Краматорськ знає їх цінність. І щоб не з'їхати з глузду між чергою за гуманітарною допомогою та подвійною зміною у критичній інфраструктурі – місто доглядає за нашими вулицями: клумби, парки, дерева та алеї», – пояснив він свою позицію.

Міська адміністрація також запевняє: на оборону Краматорська з бюджету витрачаються сотні мільйонів гривень, а краматорські платники податків фінансують певні захисні заходи на певних ділянках.

Диву даєшся, звідки древні знали такі технології більше 4,5 тисяч років тому: Науковці з'ясували, як зводили найдавнішу зі славетних пірамід Єгипту

субота, 27 липень 2024, 14:45

Досліджуючи околиці піраміди Джосера, вчені знайшли ймовірний спосіб, яким стародавні єгиптяни доставляли кам’яні блоки для будівництва небаченої доти за розмірами споруди, що стала передвісницею знаменитих трьох великих пірамід поблизу Гізи, зазначают...

Настільки підготовленому ухилянту треба у школу морських диверсантів: На Дунаї українські прикордонники затримали чоловіка, який намагався на підводному скутері дістатися Румунії (фото)

субота, 27 липень 2024, 14:30

Під час патрулювання державного кордону на річці Дунай прикордонники виявили 38-річного чоловіка, який вплав намагався незаконно потрапити до Румунії, передають Патріоти України з посиланням на Держприкордонслужбу. . "Кмітливого "плавця" охоронці корд...