Курахівчанка Олександра змінила не тільки місто та країну, вона вирушила на азіатський континент до арабської країни Катар. Привабили дівчину друзі, що більше року вже мешкають у Катарі, та благоустрій країни, пише Кума.Сity, передають Патріоти України.
"В Катар поїхала в лютому цього року, мене покликали друзі. Вдома мене нічого не трима-ло. До того ж, це найбагатша держава світу на сьогодні", – ділиться курахівчанка.
Що дійсно турбувало на початку – це молитви. Як і належить арабській країні, в столиці по всьому місту знаходяться мечеті. На кожній мечеті встановлено гучномовці, які дуже гучно транслюють молитви.
"Одна з молитов транслюється десь о третій ранку, яка заважала мені спати. Зараз я вже цьо-го не помічаю і не прокидаюсь від звуків молитви", – зізнається Олександра.
Окрім гучних молитов Олександра назвала дратівливими водіїв таксі. "Таксисти в Катарі – це мінус. Я вічно з ними лаюся! Чомусь вони, як правило, не знають доріг", – бідкається вона.
Недолік, що не можна сміливо одягатися, як хочеться. В мусульманській країні перш, ніж йдеш кудись, потрібно подумати, в що вдягтися.
"Все залежить від району і місця, куди йдеш. В бар чи клуб можна сміливо одягати мініспідницю і топ. А ось в інші місця – ні", – додає дівчина.
В Катарі існує закон, який забороняє вільний продаж алкоголю та свинини. І ввозити в країну ці продукти з-за кордону заборонено. Купити їх можна лише за наявності спеціального дозволу. Деяких ліків з тих, що продаються в українських аптеках, в Катарі немає взагалі.
"З України везу нашу ковбасу, цукерки і ліки. Тут є різноманітний шоколад, але українські солодощі смачніші. Свинину та алкоголь ввозити не можна" – розкриває секрети дівчина.
В Катарі для того, щоб прогулятися, потрібно їхати в парк. Просто по вулиці не погуляєш, тому що немає де. Самі будинки і автомобільна дорога", розповідає Олександра.
З плюсів в Катарі більш теплий клімат, та безпеку через низький рівень злочинності. "Погода взимку ідеальна, не спекотно і не холодно, хоча влітку була нереальна спека. Катар – одна з найбезпечніших стран. Ніхто не вкраде телефон.
"Відмінності колосальні. Устрій України і Катару різниться дуже сильно. Вражає рівень сервісу. Якщо в Україні тебе обслужили на вищому рівні – це "вау", то тут це норма. Магазини або кафе обслуговують кожного клієнта на всі сто відсотків. Будь–які питання вирішуються дуже швидко, демонструючи повагу до кожного. У нас такого немає. Всюди натикаєшся на хамство і непрофесіоналізм наших співвітчизників", – зітхає дівчина.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....